کد خبر: 212748 A

سردبیر هفته‌نامه پویان غرب در گفتگو باایلنا:

متاسفانه سخنرانی‌ها و خطابه‌های احساسی رییس دولت نهم و دهم بارها به زیان این کشور تمام شد و بسیاری از تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی در حال حاضر را باید نتیجه این عملکرد غلط و پر از اشتباه آنان دانست.

مهدی زارعی، فعال رسانه‌ای، اظهار داشت: متاسفانه در دولت‌های نهم و دهم شاهد بسیاری از مشکلات از جمله مشکلات سیاسی و اقتصادی بوده‌ایم.

این فعال رسانه‌ای در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در کرمانشاه گفت: متاسفانه بسیاری از زیر ساختهایی که بعد از دوران دفاع مقدس با مشقات و دلسوزی‌های بسیاری از فعالان ملی و سیاسی کشور به وجود آمد، به یکباره در هم شکست و شاهد عقب گرد مملکت در ابعاد مختلف بودیم.

سردبیر نشریه پویان غرب تصریح کرد: یکی از مسایل مهم در هر کشوری، موضوع امنیت است، امری که خود متضمن بسیاری از زیرساخت‌های دیگر است.

وی بیان داشت: برخی از اعمال نسنجیده و غیرکار‌شناسانه در دوران دو دولت گذشته در کشور روی داد که به جرات می‌توان گفت که این مملکت را تا پرتگاه جنگ پیش برد که با درایت و هوشیاری سیاسیون کشور به ویژه مقام معظم رهبری این امر محقق نشد.

این فعال رسانه‌ای با اشاره به اینکه شاهد بیشترین شعارهای پوپولیستی و عوام پسند در دولتهای نهم و دهم بوده‌ایم، ادامه داد: متاسفانه کلمه «عدالت» به شاه بیت تمام تحرکات دولت احمدی‌نژاد تبدیل شده بود ولی با این وجود آنچه آمار‌ها به ویژه بانک مرکزی و قوه قضائیه خبر می‌دهند، بیشترین مشکلات و لابی‌گری اقتصادی در همین دو دولت گذشته به وقوع پیوست.

سردبیر هفته نامه پویان غرب تاکید کرد: اگر به دولت‌های گذشته نگاهی اجمالی در بحثامور اقتصادی داشته باشیم، می‌بینیم که از یک طرف نفت به بالا‌ترین قیمت خود رسید ولی با این وجود شاهد بیشترین نرخ تورم و اختلاس‌ها و پولشویی‌ها در این دو دولت بودیم.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از نزدیکان در دو دولت گذشته به نوعی معامله گران تحریم بودند، گفت: بسیاری از افرادی که در دولت‌های گذشته جایی نداشتند با استفاده از موقعیت پیش آمده که‌‌ همان تحریم‌ها بود، با بکار گیری رانت‌های خاصی، زمینه‌های کسب ثروت‌های نامشروع برای خود و اطرافیانشان را مهیا کردند.

این فعال رسانه‌ای تاکید کرد: حال جالب اینجاست که بسیاری از دولت مردان دولتهای نهم و دهم تحریم‌ها را برکت و فرصتی برای توسعه اقتصادی ملی تعریف می‌کردند!

زارعی بیان داشت: حال با توجه به کارنامه غیرشفاف و مبهم اقتصادی دولتهای نهم و دهم، وظیفه دولت دکتر روحانی دوچندان شده است و مدت زمان بسیاری را باید برای ترمیم زیرساخت‌های تضعیف شده توسط دولت‌های مذکور صرف کند که این برای مردم این مملکت نوعی پسرفت محسوب می‌شود.

این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه دولت روحانی باید مسیری جدید برای حوزه بین الملل تعریف کند، گفت: متاسفانه سخنرانی‌ها و خطابه‌های احساسی رییس دولت نهم و دهم بار‌ها به زیان این کشور تمام شد و بسیاری از تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی در حال حاضر را باید نتیجه این عملکرد غلط و پر از اشتباه آنان دانست.

وی راه برون رفت از مشکلات اقتصادی پیش روی دولت یازدهم را استفاده از آرا و نظرات کار‌شناسان امر بدون هرگونه سیلقه سیاسی و جناحی عنوان کرد و گفت: کارنامه دولت روحانی در این یک سال و چند ماه را می‌توان قابل قبول دانست، ولی نباید دولتمردان دولت یازدهم به این وضعیت راضی باشند و باید مسیرهای تازه‌ای برای شکوفایی اقتصادی و.. ایران اسلامی مهیا کنند.

سردبیر هفته نامه پویان غرب اظهار داشت: مشکل دیگری که در حال حاضر پیش روی دولت یازدهم قرار گرفته است، جبهه گیری‌های برخی از نمایندگان اصولگرا و به تعریفی دیگر، یاران احمدی‌نژاد باید دانست. اخلال در حرکت دولت یازدهم، مهم‌ترین هدف و برنامه این دست از نمایندگان است که نمونه بارز آن را می‌توان در طرح استیضاح‌های مختلف وزرای این دولت دانست.

زارعی با اشاره به اینکه نمایندگان مذکور از وظایف اصلی خود فاصله گرفته‌اند و تمام تلاش خود را برای مهندسی کردن آینده انتخابات مجلس و حتی ریاست جمهوری به کار گرفته‌اند، اظهار داشت: این برنامه پی ریزی شده در ابعاد کوچک‌تر در سطح استان‌ها و دیگر مناطق کشور در دستان برخی از گروه‌ها و افراد معلوم الحال قرار گرفته است و به دنبال ایجاد تنش و به نوع تاخیر در برنامه‌های دکتر روحانی هستند.

وی با اشاره به اینکه در این بین وظیفه رسانه‌ها در تنویر افکار عمومی دو چندان شده است، گفت: متاسفانه کارنامه رسانه ملی را همه می‌دانند و انتظاری نیز نمی‌توان از آن داشت؛ زیرا آنچه از خروجی این رسانه دیده می‌شود، تلاش برای معصوم نمایی دولت‌های گذشته و در مقابل تضعیف علنی دولت دکتر روحانی است.

این فعال رسانه‌ای نمونه این امر را تلاش برای ایجاد اختلال در مذاکرات هسته‌ای دانست و افزود: در بحثمذاکرات هسته‌ای علیرغم بسیاری از کارشکنی‌های داخلی و خارجی بازهم روزنه‌هایی از امید دیده می‌شود و همین امر که بسیاری از کشورهای مخالف دیروز به کشورهای همسوی ایران تبدیل شدند را باید موید این مهم دانست.

استیضاح ایران اسلامی تورم جنگ دوران دفاع مقدس دولت نهم رسانه ملی مذاکرات هسته ای مشکلات مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر