کد خبر: 208067 A

رییس‌کل دادگستری استان کرمانشاه:

باید مسئول و مدیر قضائی در دسترس باشد و بدانید اگر این دسترسی با مشکل مواجه شود و در اتاق های مدیران قضایی به روی مردم بسته باشد، ای بسا آنها برای باز کردن آن در به دام دلالان و کارچاق کنان بیفتد.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: در مراسم تودیع و معارفه رییس دادگستری شهرستان دالاهو، اظهارکرد: همگی با فطرت واحد و پاکی متولد می شویم که تحصیل و تصاحب ملکات و یا سقوط از این مرتبه، ماحصل خواست و عملکرد خود ماست.

به گزارش خبرگزاری ایلنا در دالاهو، محمدرضا عدالتخواه عدل را از ملکات مهمه حیات معنوی انسان و شرط اساسی برای قاضی اسلامی معرفی کرد و گفت: این ملکه محصول ممارست، تمرین و تقواست. تقوا برای قاضی یک تقوای منشور گونه و همه سویه ایست که ابعاد اخلاقی، مالی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را شامل می شود.

رییس شورای قضایی استان کرمانشاه، در بخش دیگری از سخنان خود به وظیفه لا یتخلف اکرام مراجعین اشاره کرد و افزود: برای مجرم مجازات معین شرعی یا قانونی پیش بینی شده و مضاف بر آن حد معین ما هیچ حقی برای بد زبانی، وهن و استخفاف او نداریم. به همین دلیل انتظار جدی من از همکاران قضائی و اداری در استان مراعات این اصل مهم و امیدبخش برای مردم است و نباید فراموش کنیم که حداقل ما با آن مجرمین در انسانیت برابریم.

عدالتخواه از حمایت همه جانبه دستگاه قضا از عملکرد قانونی همکاران قضایی نیز گفت: عملکرد قاطع و قانونی همکاران در هر شرایطی مورد حمایت و قدردانی ماست. باید مسئول و مدیر قضائی در دسترس باشد و بدانید اگر این دسترسی با مشکل مواجه شود و در اتاق های مدیران قضایی به روی مردم بسته باشد ای بسا آنها برای باز کردن آن در به دام دلالان و کارچاق کنان بیفتد.

در پایان این مراسم، احمدی منش به عنوان رییس جدید دادگستری شهرستان دالاهو منصوب و از خدمات فتاحی نیز تقدیر به عمل آمد. همچنین قابل ذکر است که احمدی منش پیش از این رئیس دادگاه عمومی حمیل بوده و فتاحی نیز از این پس سکاندار دادگستری شهرستان اسلام آبادغرب خواهد بود.

سیاسی و اجتماعی مراسم تودیع و معارفه کرمانشاه استان رییس مدیر دادگستری مسئول دسترس قضائی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر