کد خبر: 189872 A

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه:

امسال بیش از ۱۸۰ پایگاه در سطح کرمانشاه و همچنین ۱۰۰ پایگاه دیگر در شهرستان‌های استان کار جمع آوری زکات فطره روزه داران را برعهده دارند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران بااشاره به فرا رسیدن عید سعید فطر، اظهار داشت: مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، امسال ۲۸۰ پایگاه جمع آوری زکات در استان کرمانشاه وظیفه جمع آوری زکات فطره مردم روزه دار را بر عهده دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنای کرمانشاه، سیامک پاکرو گفت: از این تعداد، ۱۸۰ پایگاه در سطح شهر کرمانشاه مسئولیت جمع آوری زکات فطره روزه داران را بر عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه یکصد پایگاه دیگر در شهرستان‌های استان وظیفه جمع آوری زکات فطره مردم و روزه داران را بر عهده دارند، افزود: همچنین امسال ۴ صندوق کفار عمد و زکات عام سادات در هر یک از ۲۸۰ پایگاه برپا است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه تاکید کرد: امسال بر اساس فتوای مقام معظم رهبری، زکات‌های جمع آوری شده کمتر از یک روز و نیم به دست افراد نیازمند که توسط این نهاد شناسایی شده‌اند، باید برسد.

پاکرو مدت زمان فعالیت این پایگاه‌ها در مساجد استان را قبل از آغاز نماز عید فطر و تا پایان آن عنوان کرد و بیان داشت: مدت زمان فعالیت این پایگاه در سطح شهر تا ظهر روز عید فطر به طول خواهد انجامید.

وی تاکید کرد: برخی از مراجع جلیل القدر تقلید در کشور، میزان زکات فطره امسال را ۴۵۰۰ تومان تعیین کرده‌اند.

عید فطر کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی مقام معظم رهبری کرمانشاه استان جمع نماز آوری زکات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر