کد خبر: 164915 A

استاندار کرمانشاه:

امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی که قصد داریم تولیدات زراعی و باغی این استان را به ۸ میلیون تن افزایش دهیم، چالش های بیکاری استان مرتفع و حل گردد.

ابراهیم رضایی گفت: از ابتدای مدیریت خود در استانداری کرمانشاه با عزم مضاعفی در اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری که در سفر به استان کرمانشاه بر کار جهشی تاکید داشتند ورود پیدا کردم و خوشبختانه برنامه ریزی‌های خوبی به منظور توسعه استان در حال انجام و اجراست، لذا امیدواریم با تلاش شبانه روزی و مستمر مدیران استان بتوانیم کرمانشاه را به جایگاه واقعی خود ارتقاء دهیم.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از کرمانشاه، استاندار کرمانشاه اظهار داشت: با توجه به اینکه در استان کرمانشاه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه فراوانی وجود دارد، بر همین اساس استراتژی مدیریت ارشد استان به انحاء مختلف سعی در افزایش ارتقاء شاخص‌های توسعه‌ای و همچنین رونق بخشی به اقتصاد استان مورد توجه است.

وی گفت: خوشبختانه در استان کرمانشاه هیات‌های سرمایه گذار زیادی تمایل دارند که در بخش‌های مختلف صنعت، تولید، عمران و آبادنی، گردشگری و تجارت این استان سرمایه گذاری کنند که انشاءاله با این سرمایه گذاری‌ها اقتصاد استان بیش از پیش متحول و پویا خواهد شد.

استاندار کرمانشاه گفت: امیدواریم با برنامه ریزی‌های صورت گرفته در حوزه‌های مختلف از جمله کشاورزی که قصد داریم تولیدات زراعی و باغی این استان را به ۸ میلیون تن افزایش دهیم، چالش‌های بیکاری استان مرتفع و حل شود.

وی همچنین اجرای طرح سامانه گرمسیری را از دیگر پروژه‌های در دست پیگیری عنوان کرد که با اجرای آن بخش زیادی از اراضی دیم بخش غربی استان به اراضی قابل کشت و پرثمر تبدیل خواهد شد.

رضایی اضافه کرد: شهرستان‌های اسلام آبادغرب و دالاهو از جمله شهرستان‌های اثر گذار در استان هستند که مورد استقبال گسترده سرمایه گذاران بخش خصوصی قرار گرفته‌اند که انشاءاله سرمایه گذاری در بخش‌های کشاورزی و صنعت این دو شهرستان زمینه ساز اشتغالزایی و رفع بیکاری جوانان این دیار باشد.

وی در ادامه سال نامگذاری شده از جانب رهبر معظم انقلاب بعنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» را سال توسعه و شکوفایی کشور عنوان کرد و گفت: به یاری خدای متعال سال ۹۳ برای ملت ایران اسلامی سال پررونق و امید بخشی خواهد بود.

رضایی با اشاره به راهبرد‌ها و سیاستگذاری‌های عمومی دولت تدبیر و امید در کشور، خاطر نشان کرد: خوشبختانه دولت با کنترل تورم سعی می‌کند مردم کشورمان با آسودگی و آرامش خاطر زندگی خود را پیش ببرند.

وی همچنین اجرای مرحله دوم هدفمند کردن یارانه‌ها را ضرورت اقتصاد کشور برشمرد و گفت: یقینا با اجرای این مرحله بخش عظیمی از مشکلات مردم استان در حوزه‌های مختلف بهداشت و درمان مرتفع خواهد شد.

رضایی در پایان گفت: بدون شک جابجایی‌ها و انتصابات مدیریتی در کشور به معنای خدمت در سنگر دیگر نظام است و انتخاب فرمانداران و بخشداران هم از این قائده خارج نیست. امیدواریم با استفاده از تجارب دیگر عزیزان خدمتگذار شاهد توسعه و رونق بیشتری در سطح شهرستان‌های استان باشیم.

استاندار کرمانشاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر