خبرگزاری کار ایران

| 19:59   
کد خبر : ۱۳۸۸۱۷۱
رئیس ستاد انتخابات استان:

شرکت ۴۲۴جوان  کرمانشاهی در پیش ثبت نام انتخابات مجلس

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه‌ از حضور جوانان استان در پیش ثبت‌نام انتخابات ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: ۴۲۴ جوان در بازه سنی ۳۵ تا ۴۵ سال درفرآیند پیش‌ثبت‌نام شرکت کرده‌اند

شرکت ۴۲۴جوان  کرمانشاهی در پیش ثبت نام انتخابات مجلس

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، علی شعبانی در نشست خبری امروز با اشاره به اتمام مهلت پیش ثبت نام انتخابات مجلس در تاریخ ۲۲ مرداد ماه گفت: در این مرحله ۱۰۵۸ نفر در استان کرمانشاه ثبت نام کردند.

وی افزود: از این تعداد ۹۲۳ مرد و ۱۳۵ نفر زن هستند و این یعنی ۱۳ درصد ثبت نامی ها را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به وجود شش حوزه انتخابیه در استان گفت: در حوزه انتخابیه کرمانشاه ۵۴۳ نفر شامل ۴۵۲ مرد و ۹۱ زن، در حوزه اسلام آبادغرب و دالاهو ۱۲۶ نفر شامل ۱۱۵ مرد و یازده زن، حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب ۱۲۰ نفر شامل ۱۱۲ مرد و هشت زن، حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر ۹۵ نفر شامل ۸۸ مرد و هفت زن، حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین ۹۴ نفر شامل ۸۱ مرد و ۱۳ زن و در حوزه انتخابیه سنقر و کلیایی ۸۰ نفر شامل ۷۵ مرد و پنج زن ثبت نام کردند.

وی افزود: از مجموع ثبت نام کنندگان ۱۵ نفر دارای مدرک کاردانی، ۱۱۹ نفر دارای مدرک کارشناسی، ۷۰۲ نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد، ۱۸۸ نفر دارای مدرک دکترای و ۳۴ نفر دارای مدرک حوزوی هستند.

وی با اشاره به جوانگرایی بالای این دوره ثبت نامی ها گفت: از ۱۰۵۸ نفری که پیش ثبت نام کرده اند، ۱۶۸ نفر در رنج سنی ۳۰ تا ۳۵ سال، ۲۱۶ نفر در رنج سنی ۳۵ تا ۴۰ سال، ۲۰۸ نفر در رنج سنی ۴۰ تا ۴۵ سال، ۱۵۲ نفر در رنج سنی ۴۵ تا ۵۰ سال، ۱۴۹ نفر در رنج سنی ۵۰ تا ۵۵ سال، ۹۵ نفر در رنج سنی ۵۵ تا ۶۰ سال، ۵۷ نفر در رنج سنی ۶۰ تا ۶۵ سال، ۱۲ نفر در رنج سنی ۶۵ تا ۷۰ سال و یک نفر در رنج سنی ۷۰ تا ۷۵ سال قرار دارد.

شعبانی گفت: شرط سنی اعلام شده برای شرکت در انتخابات مجلس، ۳۰ تا ۷۵ سال بوده که افراد ثبت نام شده این رنج سنی را رعایت کرده‌اند.

وی افزود: با انجام مرحله پیش ثبت نام، دستگاه های مربوطه از جمله ثبت احوال، وزارت علوم و... کار بررسی مدارک را انجام می‌دهند و در صورت تایید در نهایت برای افراد گواهی تایید و کد رهگیری صادر می‌شود.

شعبانی گفت: انجام مرحله پیش ثبت نام موجب می‌شود افرادی که شرایط اولیه را نداشته و یا نقص مدرک دارند، در این مرحله غربالگری شوند و تنها افراد واجد شرایط به مرحله ثبت نام نهایی راه یابند.

وی افزود: بررسی مدارک و صدور گواهی تاییدیه حدود ۴۵ روز زمان می‌برد و پس از آن تا ۲۴ ساعت قبل از شروع ثبت نام نهایی در تاریخ ۲۷ مهر ماه افراد فرصت اعتراض دارند.

وی تصریح کرد: در ثبت نام نهایی، افرادی که ثبت نام اولیه آنها تایید و گواهی تاییدیه و کد رهگیری دریافت کرده اند، تنها باید این کد را بارگذاری کرده و نیازی به ثبت اطلاعات تکراری نیست.

شعبانی گفت: درمرحله ثبت نام نهایی کار بررسی صلاحیت افراد توسط نهادهای نظارتی و امنیتی انجام می شود.

شعبانی در ادامه با اشاره به اهمیت جایگاه مجلس در بحث قانونگذاری گفت: انتخاب درست نمایندگان ملت موجب می شود ما مجلس قوی و متخصصی داشته باشیم.

وی افزود: مجلس به تمام حوزه های تخصصی نیاز دارد و امیدواریم مردم با بصیرت، با انتخاب افراد متخصص و کارآمد به داشتن یک مجلس کارآمد کمک کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز