کد خبر: 112733 A

رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه:

سفر رهبری علاوه بر برکات سرشار معنوی، مصوبات بسیار مهمی نیز برای شتاب بخشی به توسعه استان و محرومیت‌زدایی به همراه داشت.

ایلنا: رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه در سالگرد ورود تاریخی مقام معظم رهبری به کرمانشاه گفت: در صورت اجرا و تکمیل همه پروژه‌های مصوب شاهد پیشرفت و آبادانی استان، رشد اقتصادی و اشتغال چشمگیر خواهیم بود.

به گزارش ایلنا از کرمانشاه، علی اشرف منصوری افزود: در بخش کشاورزی ۱۲ مصوبه داشتیم که در مجموع بیش از دو هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال در حوزه‌های مختلف آب و خاک، عشایری، جنگل و مرتع و آبخیزداری، شیلات، حوزه دام و آبزیان و باغبانی به شکل اعتبار دولتی و تسهیلات بانکی بود و در مجموع تا به حال حدود یک هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال معادل ۵۸ درصد تخصیص داده شده و پروژه‌های مرتبط نیز اجرا و در حال بهره برداری است.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه امسال سال پایانی اجرای مصوبات سفر مقام معظم رهبری است تلاش می‌کنیم با مساعدت معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری در راستای تخصیص منابع، مابقی پروژه‌های باقی مانده اجرا شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه گفت: اگر بخواهیم تفکیکی تسهیلات و اعتبار دولتی داشته باشیم؛ در حوزه اعتبارات دولتی یک هزار و ۸۷۰ میلیارد ریال مصوب داشتیم که تاکنون ۹۶۰ میلیارد ریال تخصیص داده شده که میزان تحقق آن معادل حدود ۵۱ درصد است.

وی افزود: در بخش تسهیلات بانکی هم ۴۴۰ میلیارد ریال مصوب بوده که تاکنون۳۹۰ میلیارد ریال معادل حدود ۸۸ درصد جذب شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه گفت: عمده پروژه‌های اجرا شده در حوزه اعتبارات دولتی در حوزه آب و خاک شامل کمک به تکمیل شبکه‌های آبیاری، اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار، انتقال آب با لوله و تجهیز و نوسازی است همچنین در سایر بخش‌ها هم راه‌های عشایر، اجرای پروژه‌های آبخیزداری، تامین واکسن از جمله پروژه‌های اجرا شده از محل منابع دولتی اختصاص یافته از سفر مقام معظم رهبری است.

منصوری در پایان گفت: پروژه‌های اجرا شده از محل تسهیلات بانکی بیشتر در رابطه با راه اندازی واحدهای تولیدی راکد، افزایش ظرفیت واحدهای موجود، تامین نقدینگی واحد دام و طیور، توسعه باغات و ایجاد مزارع پرورش ماهی بوده است.

اشتغال پرورش ماهی تسهیلات بانکی جنگل جهاد کشاورزی خاک رشد اقتصادی رییس جمهوری معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر