کد خبر: 723472 A

استاندار کردستان مطرح کرد:

استاندار کردستان خواستار افزایش سطح پرداخت‌ها و اختیارات بانک‌های استان برای کمک به پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی استان شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا در هشتاد و هفتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار کرد: زمانبر بودن بررسی طرح‌ها در بانک‌ها باعث فرصت سوزی می‌شود، بنابراین لازم است بانک‌های استان اختیارات بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه اگر خواستار توسعه کردستان هستیم باید ابزار و امکانات‌مان نیز به نسبت دیگر استان ها افزایش پیدا کند، گفت: ما باید مقامات را به این قناعت برسانیم که با شرایط و امکانات موجود نمی‌شود معجزه کرد و اگر خواستار توسعه استان هستیم باید نوع نگاه و تفکرمان را تغییر دهیم.

مرادنیا با انتقاد از عدم اجرایی شدن ۴۲ درصد از مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خاطرنشان کرد: همه ما از عدم صنعتی شدن کردستان گله مند هستیم و این در حالی است که هنوز وفاق و همدلی کافی در این رابطه به وجود نیامده است.

استاندار کردستان با بیان اینکه ما باید تصمیم بگیریم که چه راهی را برای ایجاد تحول در استان پیش بگیریم، گفت: بخش خصوصی در استان ضعیف است و گیرهای بی مورد و بی اعتمادی باعث ضعیف تر شدن بخش خصوصی شده است.

وی افزود: تملک یک واحد صنعتی توسط بانک مشکلی را حل نمی کند، بلکه ذهنیت ما باید به نوعی باشد که واحد تولیدی بتواند به حیات و اشتغال آفرینی خود ادامه دهد.

مرادنیا گفت: نشستن و ناله سردادن گرهی از مشکلات واحدهای صنعتی حل نمی کند و همه بانک ها و دستگاه‌های اجرایی مسئولیت دارند واحد تولیدی را از نابودی نجات دهند.

وی رسالت مدیران ارشد استان را ارائه راهکار و پرهیز از بی تفاوتی نسبت به واحدهای تولیدی دانست و گفت: متاسفانه گاهی بی تدبیری ها باعث هدر رفت سرمایه های ملی می شود.

اشتغال بخش خصوصی مشکلات واحد صنعتی استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر