کد خبر: 675998 A

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن سنندج مطرح کرد:

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن سنندج گفت: تجارت بدون تولید و پشتوانه تولید به مثابه دلالی است و اشتغال و شکوفایی و توسعه کشور را به دنبال نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید کمال حسینی شامگاه چهارشنبه در نشست شورای گفت وگو دولت و بخش خصوصی، اظهار کرد: براساس قانون، اتاق ها بعنوان مشاور سه قوه مقننه، مجریه و قضاییه هستند و نیاز است در این شرایط ملتهب پیش آمده، جلسات منظمتر و مستمری را با افراد صاحب ایده داشته باشیم.

وی افزود: اتاق در حیطه کشاورزی و آب، منابع طبیعی و صنایع غذایی ورود و برنامه های خود را برای ایجاد مرکز مطالعات راهبردی کشاورزی و آب غیر دولتی  تنظیم کندو این امکان پذیر نیست مگر اینکه در ارتباط با مشکلات بصورت واقعی و میدانی ورود پیدا کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن سنندج خاطر نشان کرد: تجارت بدون وجود تولید و پشتوانه تولید به مثابه دلالی است و اشتغال، توسعه و شکوفایی کشور را به دنبال ندارد.

حسینی در ادامه یادآورشد: امروزه بیش از هر زمان دیگری نیازمند حمایت از تولید، ایجاد زیرساخت ها، مولفه های تولید و صادرات هستیم.

وی با اشاره به بخش نامه ها و بسته های حمایتی ، بیان کرد: این بسته ها نه تنها تاثیری در تولید واقعی کشور ندارند بلکه باعث ایجاد بنگاهای رانتی دولتی و نابودی بخش تولید و اشتغال نیز می شود.

حسینی در پایان سخنان خود تصریح کرد: تجاربی که در پیمان سپاری ارزی داریم نشان داده است که صادرات بخش خصوصی واقعی کاهش پیدا کرده و باعث سوق دادن مردم به راه خلاف و تقلب می شود.و نیاز است دولت برای کردستان و استان های ضعیف، بخش خصوصی واقعی و شرکت های واقعی راه اندازی کند.

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن اشتغال تجارت صنایع و معادن سنندج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر