کد خبر: 666739 A

مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان خبر داد:

یک شرکت بیمه که تضمین خروج یک خودروی ورود موقت به ارزش 2765039325 ریال را کرده بود پس از عدم خروج خودرو از کشور بعنوان یکی از مصادیق جرم قاچاق به پرداخت 829 میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش ایلنا، سید نجیم حسینی گفت:  بر اساس گزارش دایره مسافری گمرک باشماق و تحقیقات بعمل آمده مشخص شد که تعداد یکدستگاه خودروی سواری شورلت کامارو 210 به مالکیت یک فرد عراقی طی پروانه ورود موقت با مهلت سه ماهه و با سپردن تضمین از طرف یک شرکت بیمه از طریق مرز باشماق وارد کشور گردیده و در وقت مقرر از کشور خارج نشده است.

وی بیان داشت: در این راستا ضمن اخطاریه به شرکت مذکور هیچ گونه مدارکی دال بر خروج خودرو از کشور ارائه نداده است و با توجه به عدم شناسایی متهمین پرونده جهت احضار به شعبه ویژه رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهرستان مریوان ارسال شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان در ادمه اذعان داشت: با توجه به ارزش خودرو به استناد ماده 43 و بند ب ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب 03/10/1392 شرکت بیمه را با احتساب بهای مال از دست رفته به پرداخت829 میلیون تومان در حق صندوق دولت محکوم کرد.

 

 

 

تعزیرات جرم خودرو قاچاق ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر