کد خبر: 665458 A

با برگزاری مراسم اختتامیه؛

نفرات برگزیده سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با حضور مسئولان کشوری و استانی و هنرمندان در این شهرستان معرفی شدند.

به گزارش ایلنا، شامگاه چهارشنبه اختتامیه سیزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان در سالن نشاط آموزش و پرورش آن با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

در بخش آیینی سنتی، از مهدی محمد نژاد و نوید لاهیجی آهنگ ساز و نوازنده نمایش دعای آفتاب از لاهیجان به عنوان اثر برگزیده تجلیل شد.

در بخش طراحی فضا، مرتضی اسدی مرام طراح فضای نمایش داول کشی از کرمانشاه به عنوان اثر برگزیده این دوره از جشنواره شد.

در بخش تقدیر و تشکر از بازیگران خردسال و نوجوان، السا کلهر بازیگر نمایش خون از الوند، بیتا شهبازیان بازیگر نمایش درباره یک توپ از قروه، هلین محمدی از نمایش چمدان از مریوان و بازیگر جوان نمایش دایره مربع مستطیل آرتین امجدی از سنندج مورد تقدیر قرار گرفتند.

 بخش بازیگری بانوان، رتبه اول به نازیلا امینی از نمایش تیک تاک از بوکان رسید، رتبه دوم به نرگس خاککار از تهران از نمایش صعود به ارتفاعات تعلق گرفت و رتبه سوم به صورت مشترک به دو بازیگر نمایش یخچال، مرجان قاسمی از ایلام و مرجان آقانوری، نمایش سال به سال از مریوان اهدا شد.

و در بخش بازیگری آقایان، رتبه اول به مصطفی کولیوندی بازیگر نمایش‌های صعود به ارتفاعات بالا و چهار دیواری اختیاری رسید، رتبه دوم به صورت مشترک به هاوری رضایی بازیگر تیک تاک از بوکان و احمد جعفری از نمایش یخچال از دهلران اهدا شد و رتبه سوم هم به صورت مشترک مالک آبسالان بازیگر نمایش چهاردیواری اختیاری از دهلران و سیوان فتاحی از نمایش سال به سال از مریوان معرفی شدند.

در بخش تحقیق و پژوهش نیز، هواس بلوک پژوهشگر نمایش داول کشی از کرمانشاه جایزه را از آن خود کرد.

و اثر برگزیده در بخش کارگردانی به مرتضی اسدی مرام کارگردان نمایش داول از کرمانشاه تعلق گرفت.

در بخش طراحی پوستر و بروشور، هومن رحیمی طراح پوستر و برشور نمایش دروازه های جهنم ، سامان رستمی پور طراح پوستر درباره یک توپ از قروه و آویده یزدانی طراح پوستر و برشور  نمایش بیگانگی از آمل در بخش آزاد، به ترتیب نفرات اول تا سوم این بخش شدند.

همچنین  نمایش اگر دربند درمانی اثر احمد الفتی و مجید رهبری آزاد از آستانه اشرفیه و نمایش تیک تاک اثر فرید امام جمع از بوکان و نمایش زلزله اثر مهرداد موسوی از کرمانشاه در بخش موسیقی به ترتیب رتبه اول تا سوم را از آن خود کردند.

در بخش طراحی لباس، رتبه اول به طراحان نمایش دایره مربع مستطیل از ئه‌ژین عبدالله زاده و افشین خدری از سنندج ، رتبه دوم به ساریه امینی از نمایش تیک تاک از بوکان و رتبه سوم به سعید خیراللهی از نمایش یخچال از ایلام اهدا شد.

در بخش طراحی فضا، رتبه اول به نمایش چمدان مختار محمدی از مریوان، رتبه دوم صعود به ارتفاعات بالا، مهدی حبیبی از تهران و رتبه سوم نمایش دایره مربع مستطیل، ئه ‌ژین عبدالله زاده و افشین خدری از سنندج معرفی شدند.

در این بخش از جایزه ویژه هیات داوران هم به مختار محمدی از نمایش چمدان از مریوان اهدا شد.

در بخش طرح و ایده؛ رتبه اول به موسی هدایتی از نمایش درباره یک توپ از قروه، رتبه دوم به صورت مشترک به افشین خدری از نمایش دایره مربع مستطیل از سنندج و مختار محمدی از نمایش چمدان از مریوان اهدا شد و رتبه سوم هم به صورت مشترک به نرگس خاککار از نمایش صعود به ارتفاعات بالا از تهران و سوران حسینی از نمایش سال به سال از مریوان تعلق گرفت.

در بخش کارگردانی؛ رتبه اول به افشین خدری، کارگردان نمایش مربع مستطیل دایره از سنندج، رتبه دوم به صورت مشترک به کارگردان نمایش بیگانگی غنچه شکوهیان از آمل و یخچال سعید خیراللهی از دهلران و رتبه سوم هم به صورت مشترک به سوران حسینی، کارگردان نمایش سال به سال از مریوان و نازیلا امینی از نمایش تیک تاک از بوکان اهدا شد.

در پایان نمایش های برگزیده جهت معرفی به دبیرخانه جشنواره فجر هم در دو بخش آیینی و سنتی معرفی شدند که در بخش آیینی سنتی؛ نمایش‌های داول کشی از کرمانشاه و دعای آفتاب از لاهیجان و در بخش مسابقه آزاد؛ نمایش‌های صعود به ارتفاعات بالا از تهران، بیگانگی از آمل، سال به سال از مریوان، یخچال از دهلران، دایره مربع مستطیل از سنندج، درباره یک توپ از قروه، چمدان از مریوان و تیک تاک از بوکان معرفی شدند.

تئاتر جشنواره بین المللی جوان لاهیجان جشنواره تئاتر خیابانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر