کد خبر: 665289 A

به منظور افتتاح چند پروژه آب و برق؛

وزیر نیرو به همراه معاونین حوزه آب و برق فردا پنجشنبه به منظور بازدید، افتتاح و کلنگ زنی چند پروژه آب و برق به استان کردستان سفر می‌کند .

به گزارش ایلنا، هیوا لهونیان، رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان کردستان با اعلام این خبر  اظهار کرد: در سفر وزیر نیرو و هیأت همراه 11 پروژه در حوزه توزیع برق با اعتبار 339 میلیارد و 845 میلیون ریال به بهره می رسد.

وی در ادامه از افتتاح 5 پروژه با اعتبار 81 میلیارد و 120 میلیون ریال در حوزه های انتقال برق خبر داد و گفت: پروژه های توسعه و افزایش ظرفیت پست 63/20 کیلو ولت ناظم آباد (قروه 2) و توسعه پست 63/20 کیلوولت مریوان و همچنین پروژه های پست 230 کامیاران و سیم کشی دو مدار خط 63 مریوان نیز در این سفر کلنگ زنی می شود .

لهونیان یادآور شد: پروژه یادمان شهدای عملیات والفجر 4 هم که توسط شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان و شرکت توانیر از سال گذشته احداث شده است ، به دست وزیر نیرو به بهره برداری می رسد.

وی اضافه کرد : در حوزه آب هم پروژه های بهره برداری از سد عباس آباد بانه و آبرسانی شهر بانه از سد عباس آباد با اعتبار بالغ بر یکهزار و 229 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

لهونیان به آبرسانی به مجتمع آرندان اشاره کرد و افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بر هفتاد میلیارد و 449 میلیون ریال که مربوط به شرکت آب و فاضلاب روستایی است به بهره برداری می رسد.

رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در پایان یادآوری کرد: برنامه بازدید از پروژه های سد ژاوه و سامانه انتقال سد آزاد، شهید کاظمی، چراغ ویس و نشست با استاندار و همچنین مجمع نمایندگان استان از جمله برنامه های وزیر نیرو است.

استان کردستان برق شرکت آب و فاضلاب وزارت نیرو نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر