کد خبر: 663970 A

قطب الدین صادقی خبر داد:

دبیر پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کوردی سقز از اعلام فراخوان طراحی پوستر این جشنواره در بین هنرمندان طراح و گرافیست سراسر کشور خبر داد و گفت: این فراخوان به شکل مسابقه برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، قطب‌الدین صادقی اظهار کرد: دبیرخانه دایمی جشنواره بین المللی تئاتر کوردی سقز در فراخوانی از هنرمندان طراح و گرافیست سراسر کشور دعوت می کند که در مسابقه طراحی پوستر این رویداد فرهنگی هنری شرکت کنند.

وی ادامه داد: دبیرخانه دائمی این جشنواره با همکاری انجمن گرافیک سقز به منظور بهره مندی از حضور هنرمندان خلاق و طرح های نو و بدیع، طراحی پوستر این دوره ی جشنواره را با فراخوان عمومی و دعوت از هنرمندان طراح و گرافیست سراسر کشور به شکل مسابقه برگزار می کند.

دبیر پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کوردی سقز به محورهای این جشنواره اشاره کرد و افزود: هنرمندان می توانند با توجه به موضوع جشنواره (تئاتر) و تاکید بر چهار محور اساسی فرهنگ کوردی، سقز، پانزدهمین دوره و بین المللی آثار خود را جهت شرکت در مسابقه ارائه کنند.

صادقی، با اشاره به شرایط شرکت در مسابقه  عنوان کرد: محدودیتی در ارائه تعداد اثر از سوی یک هنرمند وجود ندارد و ضروری است  طرح های پیشنهادی در ابعاد ٥٠ X ٧٠ سانتی متر طراحی و فایل آثار به صورت TIFF   ٣٠٠  CMYK بر روی لوح فشرده به همراه تصویر چاپ شده A٤ رنگی به آدرس دبیرخانه جشنواره ارسال شود.

وی با بیان اینکه علاقه مندان به شرکت در این فراخوان تا ٣٠ مهر امسال فرصت دارند طرح های خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، اذعان کرد: درج مشخصات فردی ضروری و لازم است چنانچه طرح پیشنهادی از تبلیغ و یا تصویر خاصی الهام و یا استخراج شده، توضیح کامل در این  خصوص ارائه شود.

وی همچنین گفت: در ارزیابی آثار، اولویت با آثار نو و بدیع و با تاکید بر جنبه های اعلام  شده است و اثر برگزیده توسط کارشناسان مربوطه به عنوان پوستر جشنواره معرفی و در مراسم اختتامیه جشنواره لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به خالق اثر اهدا می شود.

صادقی یادآوری کرد: همچنین از آثار برگزیده دوم و سوم نیز با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر و در ایام برگزاری جشنواره، نمایشگاهی از کلیه ی آثار راه یافته به بخش داوری مسابقه برپا می شود.

صادقی با بیان اینکه این دوره از جشنواره همزمان با دهه سوم آبان ماه سال جاری در شهر سقز برگزار می شود، خاطر نشان کرد: علاقه مندان می توانند آثار خود را به دبیرخانه دایمی جشنواره بین المللی تئاتر کوردی سقز واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان ارسال کنند.

 

 

 

تئاتر جشنواره بین المللی فراخوان طراحی پوستر مسابقه طراحی پوستر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر