کد خبر: 663475 A

اسناد تاریخی و عکس‌های همکاری‌های سازمان ملل متحد و ایران در 73 سال گذشته در قالب نمایشگاه عکس در کردستان به نمایش در می‌آید.

به گزارش ایلنا، نمایشگاه اسناد تاریخی و عکس‌های همکاری های سازمان ملل متحد و ایران با هدف اطلاع رسانی درباره حضور و همکاری ایران به‌عنوان کشوری دوستدار صلح در سازمان‌های بین‌المللی از زمان تاسیس جامعه ملل و سازمان ملل متحد برگزاری می‌شود.

این نمایشگاه از روز دوشنبه 12 شهریور با حضور ماریا دوتسنکو رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران در گالری سوره سینما بهمن سنندج گشایش می یابد و تا 17 شهریور از ساعت 10 تا 12 و 17 تا 20 آماده بازدید علاقه مندان است.

در این نمایشگاه 66 قطعه عکس از اسناد مهمی به نمایش گذاشته می‌شود که هر یک می‌تواند برای پژوهشگران ایرانی علاقه‌مند به علوم سیاسی، روابط و حقوق بین‌الملل بسیار سودمند باشد.

مجموعه عکس‌ها و اسنادی که برای این نمایشگاه انتخاب شده مربوط به آرشیو مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، ایرنا، مرکز اسناد و تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه ایران و موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران است.

در این نمایشگاه عکس‌هایی از حضور شخصیت‌های برجسته ایرانی هنگام تاسیس این سازمان‌جهانی، سفر هفت دبیرکل‌ سازمان ملل به ایران و گزیده‌ای از طرح‌های به اجرا درآمده این سازمان در ایران به نمایش گذاشته شده است. ایران به‌عنوان عضو موسس سازمان‌ملل همواره نقش کلیدی در این سازمان ایفا کرده است.

ایران سازمان ملل متحد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر