کد خبر: 658256 A

با حضور مدیران دو مجموعه صورت گرفت؛

با حضور مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان و رئیس دانشگاه کردستان تفاهمنامه همکاری بین دو سازمان به امضاء رسید.

به گزارش ایلنا، احمد فعله گری با اعلام این مطلب افزود: گاز یکی از صنایع پرریسک محسوب شده که با استانداردهای زیادی سروکار دارد که اگر کارشناسان با این استانداردها آشنا نباشند در اجرای پروژه ها گازرسانی و حفظ و نگهداری تاسیسات با مشکل مواجه می شوند. 

وی اظهار داشت: در اجرای پروژه‌های گازرسانی توانمندی خاص و ظرفیت بسیار مناسبی وجود دارد که می‌تواند مبنای مطلوبی در جهت مطالعه، تحقیق و تفحص در اختیار اساتید و پژوهشگران دانشگاه کردستان قرار دهد.
 
 فعله گری ادامه داد: استاندارد اجرای پروژه های گازرسانی در شرکت ملی گاز ایران تدوین می شود ولی برای بروز کردن و بومی کردن این استانداردها نیاز است همکاری نزدیکی مابین دو سازمان بوجود آمده تا نسبت به تدوین استانداردهای بومی و محلی اقدام گردد و این اقدام ، کاری بس پسندیده و مطلوب است.
 
وی خاطر نشان کرد: شرایط ویژه جغرافیایی و توپوگرافی استان باعث می شود عملیات اجرایی لوله گذاری با شرایط ویژه ای صورت گیرد و گاهی عبور از رودخانه های پرآب ، مناطق شیب دار و پلکانی و عبور از کوه ها  و دره ها را شامل می‌شود و این امر می‌طلبد با مطالعه و تحقیق استانداردهای متناسب با شرایط تدوین گردد.  
وی ادامه داد: زمینه دیگر همکاری مابین دو سازمان ، بحث آموزش پرسنل است  که باعث می گردد برای روش های ابداعی انجام کار ، استانداردسازی نمایند و در بحث کالیبراسیون وسایل انداره گیری نیز می توان از ظرفیت آزمایشگاههای پیشرفته دانشگاه کردستان بهره برد.
 
رئیس دانشگاه کردستان گفت: این تفاهم نامه یک رابطه تکنیکال و مهندسی است و انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه کردستان در جهت شناخت نیازهای تحقیقاتی و آموزشی و اعتمادی که به اساتید و پژوهشگران این دانشگاه شده ، جای تقدیر و تشکر داشته و امید است قدم های مثبتی در جهت تدوین و پیشبرد اهداف استراتژیک شرکت گاز استان کردستان برداشته شود .
 
فردین اخلاقیان عنوان کرد: براساس این تفاهم نامه یک همکاری نظام یافته میان دانشگاه کردستان از یک سو و شرکت گاز استان جهت مشارکت در حوزه های پژوهشی ، آموزشی و تحقیقاتی با هدف رفع نیازهای گاز کردستان برقرار می شود .
استان کردستان استاندارد رئیس دانشگاه گاز مدیر عامل شرکت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر