کد خبر: 658128 A

استاندار کردستان مطرح کرد:

استاندار کردستان گفت: ایجاد درآمد پایدار در شهرداری‌ها منوط به یافتن شیوه و راه‌های نوین است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بهمن مرادنیا در همایش شهرداران و جلسه شورای سازمان همیاری شهرداری‌های استان کردستان بر ضرورت خروج شهرداری‌ها از شیوه کار سنتی و توجه به راه‌های نوین برای ایجاد درآمد پایدار تاکید کرد و گفت: علیرغم وجود نیروهای زیاد در شهرداری‌ها بازهم نارضایتی از نحوه عملکرد و خدمت‌رسانی شهرداری‌ها وجود دارد.
 
وی اظهار داشت: مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی به مردم در شهرداری‌های استان با فراوانی نیروهای شهرداری جهت ارج نهادن به مردم در تعارض است.
 
مرادنیا به فعال‌تر شدن کمیسیون ماده پنج تاکید کرد و افزود: سرمایه‌گذاران به دنبال کسب سود هستند و برای افزایش درآمد شهرداری‌ها، لازم است در حوزه مجوز برای بلند مرتبه سازی در سنندج و دیگر شهرستان‌ها تجدید نظر شود.
 
وی بابیان اینکه سازمان‌ها و دستگاه‌ها نباید هزینه‌های خود را به شهرداری‌ها تحمیل کنند، گفت: هر دستگاهی برای برنامه‌هایش اعتبار خاص خود را دارد و نباید اجازه داد بخشی از آن هزینه‌ها به شهرداری‌ها تحمیل شود.
مرادنیا خواستار استفاده شهرداری‌ها از مشاورین و وکلای درجه یک در دعاوی قضایی شد و اظهار داشت: لازم است شهرداری‌ها جهت جلوگیری از تضییع حقوق مردم از وکلای توانمند بهره بگیرند.
 
مرادنیا ضمن تشویق شهرداران به استفاده از تریبون‌های مختلف برای تشویق مردم به پرداخت حق و حقوق شهرداری‌ها گفت: اگر مردم اعتماد داشته باشند و عیناً خدمات و پاسخگویی مطلوب را شاهد باشند بی گمان با شهرداری‌ها همکاری خواهند کرد.
استان کردستان حقوق درآمد سرمایه شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر