کد خبر: 655368 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد کردستان به ایلنا خبر داد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از پوشش بیمه تامین اجتماعی، 220 از هنرمندان استان در 9 ماه گذشته در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری خبر داد.

جلال قلعه شاخانی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با تاکید بر اهمیت امنیت شغلی اهالی فرهنگ و هنر اظهار کرد: یکی از سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در راستای تحقق حقوق شهروندی، پوشش بیمه اصحاب فرهنگ و هنر است.
 
وی با بیان اینکه بیمه هنرمندان از ضروریات بود، عنوان کرد: در همین راستا در دولت تدبیر و امید تفاهم‌نامه‌ای با سازمان تأمین اجتماعی منعقد شده که به موجب آن، همه اهالی فرهنگ و هنر واجد شرایط، می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان ادامه داد: نبود بیمه تامین اجتماعی در سن کهولت را یکی از دغدغه‌های همیشگی هنرمندان و پیشکسوتان اهالی فرهنگ و هنر بود که خوشبختانه با تدابیر صورت گرفته همه هنرمندان می توانند از مزایایی بیمه تامین اجتماعی برخوردار شوند.
 
قلعه شاخانی، با بیان اینکه هنرمندان سرمایه اجتماعی، هویت تاریخی و ملی و عامل پیش برنده توسعه کشور محسوب می شوند، افزود: به همین منظور پوشش بیمه ای هنرمندان در دستور کار قرار گرفت که در 9 ماه گذشته 220 هنرمند استان از مزایای بیمه تامین اجتماعی برخوردار شده اند.
 
وی با بیان اینکه 34 نفر از این هنرمندان در سال جاری بیمه شده اند، اذعان کرد: از این تعداد، 27 نفر از شهرستان سنندج، 2 نفر از بیجار، 2 نفر از قروه، یک نفر از مریوان، یک نفر از دیواندره و یک نفر از دهگلان هستند.
 
وی همچنین گفت: این افراد از طریق صندوق هنرمندان و در حوزه هنرهای تجسمی، سینمایی، موسیقی، نمایش و ادبی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند.
 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با تاکید بر معرفی و شناسایی هنرمندان و نویسندگان شهرستانی خاطر نشان کرد: ادارات شهرستانی می توانند در اسرع وقت نسبت به معرفی هنرمندان فاقد بیمه شهرستان خود تلاش کنند تا نسبت به برقراری بیمه تامین اجتماعی اقدام شود.
پوشش تامین اجتماعی فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگ و هنر فرهنگی و هنری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر