کد خبر: 653670 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از افزایش آمار زایمان طبیعی در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیامک واحدی روز سه‌شنبه در نشست با اهالی رسانه کردستان اظهار داشت: توسعه سلامت در اولویت مجموعه وزارت بهداشت است و برای خدمت رسانی شایان به شهروندان از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهیم کرد.
 
وی با بیان اینکه جراید و مطبوعات در شرایط اقتصادی کشور نقش اثرگذاری در آمادگی مردم دارند، گفت: در این راستا رسانه‌ها با تاکید بر مقاومت و بهینه سازی مردم به عنوان سرمایه های اجتماعی در امور زندگی خویش می توانند مفید به فایده باشد.
 
واحدی با اشاره به قابلیت مثبت دانشگاه علوم پزشکی کردستان در توسعه بهداشت مردم، افزود: کاهش سزارین و ترویج روی آوری مادران به زایمان طبیعی و جذب هزار و ۶۰۰ نفر نیروی انسانی در بدنه سلامت استان از جمله رویدادهای مثبتی است که در ارتقای شاخص های بهداشتی مهم تلقی می شود.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطر نشان کرد: سهم رسانه ها در ترویج اندیشه های استراتژیک برای پیشبرد توسعه در بخش های مختلف حائز اهمیت است که می طلبد مورد حمایت قرار گیرد.
 
واحدی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان عملکرد دانشگاه در زمینه ترویج شیردهی مادران در سال 1396، افزود: تعداد 10 مرکز آموزش شیردهی فعال در سطح شهرستانها و تعداد 10 پایگاه بهداشتی مستقر در بیمارستانهای سطح استان، آموزش 52215 مادران باردار و زایمان کرده در زمینه شیردهی را برعهده گرفتند.
 
وی آمارهای مربوط به شیردهی مادران به کودکان زیر دو سال در سطح استان را مطلوب، روبه رشد و حتی بالاتر از میانگین های کشوری بیان و تصریح کرد: درصد تغذیه انحصاری با شیر مادر در کودکان زیر شش ماه در استان 74/8 درصد و کشور 53/1 درصد و طول مدت شیر دهی استان 23 ماه  و کشور 21/3ماه است که این نشان از عملکرد مثبت دانشگاه علوم پزشکی کردستان داشته است.
خدمت رسانی رشد زایمان سزارین دانشگاه علوم پزشکی کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر