کد خبر: 652991 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: باتوجه به وقوع خشکسالی شدید در استان‌های جنوبی و شرقی کشور، جمعیت هلال احمر با راه‌اندازی کمپین « نذر آب» در کردستان به کمک مردم سیستان و بلوچستان رفت.

حسن خدابنده لو در گفت وگو با ایلنا، با اشاره وقوع خشکسالی در استان سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به وظیفه ذاتی جمعیت هلال احمر در خصوص کمک به همنوعان و در راستای اصل انسانیت و نوعدوستی این جمعیت، کاروان سلامت هلال احمر کردستان در شهرستان نیکشهر سیستان و بلوچستان اعزام شد.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان اظهار داشت: سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کمپین «نذر آب» را برای کمک به مردم استان سیستان و بلوچستان راه‌اندازی کرده و مردم کردستان می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به شعب هلال احمر استان ارائه کنند تا در راستای رفع نیاز مردم سیستان و بلوچستان هزینه شود.
 
وی بیان کرد: مردم خیر و نوع دوست استان کردستان با ارسال عدد ۴ به  شماره ۲۰۹۹۹۹۹ می توانند روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب دیدگان از خشکسالی استان سیستان و بلوچستان بکنند.
 
خدابنده لو اضافه کرد: با توجه به کمبود امکانات بهداشتی و درمانی در استان سیستان و بلوچستان کاروان سلامت کردستان متشکل از ۱۰ پزشک متخصص قلب و عروق، داخلی، دندان پزشکی و چندین پزشک عمومی، پرستار، ماما، کارشناس بهداشت محیط، روان کاو و... به استان سیستان و بلوچستان اعزام شدند.
 
 خدابنده لو افزود: کاروان سلامت هلال احمر استان کردستان روز پنجشنبه به مقصد شهرستان نیکشهر در استان سیستان و بلوچستان حرکت کرده و خدمات بهداشتی و درمانی استان را به مردم محروم این منطقه ارائه کرد.
 
شهرستان نیک شهر در جنوبی ترین نقطه استان سیستان و بلوچستان واقع بوده و فاصله ای در حدود ۲۰۰۰ کیلومتر با سنندج دارد.
پزشک پزشک متخصص جمعیت هلال احمر خشکسالی سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر