کد خبر: 648466 A

مدیرکل زندان‌های کردستان به ایلنا خبرداد:

مدیر کل زندان های کردستان تعداد زندانیان جرائم غیرعمد در استان را حدود 400 نفر برشمرد و افزود: 75 درصد از این مددجویان را بدهکاران مالی تشکیل می‌دهند.

اسحاق ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، با بیان این مطلب افزود: این افراد ناخواسته و به دلیل نوسانات اقتصادی که دامنگیر جامعه شده است روانه زندان شده اند که چشم انتظار کمک های انسان های نوع دوست و نیک اندیش هستند.

وی از کمک دو میلیارد و یکصد میلیون ریالی خیر سنندجی برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد خبر داد و گفت: یک زن خیر سنندجی که خواست نام او ذکر نشود با پرداخت دو میلیارد و یکصد میلیون ریال به حساب ستاد دیه استان، زمنیه آزادی سه زندانی نیازمند جرائم غیرعمد را که به دلیل بدهکاری مالی در زندان تحمل حبس می کردند را از زندان آزاد و به آغوش جامعه بازگرداند.  

ابراهیمی با تقدیر و تشکر از این زن سنندجی گفت: این فرد با این اقدام بزرگ و انسان دوستانه خود ضمن آزادکردن 3 زندانی مستحق که سال ها بود که به دلیل عدم توانایی در پرداخت بدهکاری خود در زندان تحمل حبس می نمودند، از همه مهمتر شادی و خوشحالی بود که به خانواده این زندانیان هدیه داد که قطعا اجر و پاداش حرکت خداپسندانه نزد پروردگار محفوظ خواهد ماند.  

شایان ذکر است که دو نفر از این زندانیان مرد و یک نفر دیگر زن بود. 

جامعه حبس خانواده دیه زندان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر