کد خبر: 648016 A

با اجرای پروژه خط انتقال گاز دهگلان- میاندوآب؛

با اجرای پروژه خط انتقال گاز 56 اینچ سراسری دهگلان- میاندوآب، گاز استان تقویت می شود و این اقدام، پایانی بر قطعی گاز در کردستان و پایداری شبکه گاز سقز و بانه خواهد بود.

احمد فعله گری مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: شهرهای استان در خطوط انتهایی گاز کشور قرار دارد و در زمان هایی با افت فشار گاز و اختلالاتی به ویژه در شهرهای سقز وبانه مواجه بودیم.
وی در خصوص پروژه خط انتقال گاز 56 اینچ سراسری دهگلان- میاندوآب که بخشی از خط انتقال لوله نهم سراسری گاز است، اظهار کرد: این خط در دو قطعه دهگلان تا سنته و سنته تا میاندوآب به طول 227 کیلومتر ، با اعتبار 300 میلیارد تومان در حال اجراست.
فعله گری اضافه کرد: این عملیات توسط شرکت مهندسی توسعه گاز کشور در دست اجراست که قطعه اول شامل 124 کیلومتر و قطعه دوم شامل 103 کلیومتر می باشد.
وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این خط در محدوده استان کردستان تا پایان آذرماه به اتمام می رسد، عنوان کرد: ظرفیت انتقال این خط 100 میلیون مترمکعب گاز است.
وی ادامه داد: این خط از دهگلان، دیواندره و سقز عبور می کند که جدا از تقویت گاز استان بستری مناسب برای صنایع انرژی بَر از جمله صنایع فولاد و پتروشیمی و شهرک های صنعتی است.

 

استان کردستان پتروشیمی گاز مدیر عامل شرکت خط انتقال گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر