کد خبر: 643006 A

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور :

رئیس سازمان زمین شناسی واکتشافات معدنی کشور در مراسم اختتامه برداشت های ژئوفیزیک هوایی در سقز نسبت به کشف ذخایر پنهانی مواد معدنی در استان کردستان ابراز امیدواری کرد.

به گزارش ایلنا، راضیه لک با بیان اینکه استفاده از روش ژئوفیزیک هوایی و با استفاده از هلی‌کوپتر برای فضای جغرافیایی کردستان مناسب است، گفت: امروز مراسم اختتامیه برداشت‌های ژئوفیزیک هوایی در کردستان و پهنه سقز است که طبق برآوردهای اولیه پتانسیل های خوبی شناسایی شده است. 

وی با بیان اینکه بعد از پروازهای هوایی در بخش معادن، مرحله حفاری و اکتشاف صورت می پذیرد، اظهار کرد: امیدوارم در هفته دولت امسال و با تکمیل مطالعات اکتشافی خبرهای بسیار خوبی در بخش ذخایر پنهان معدنی کردستان اعلام شود. 

لک، به واگذاری معادن بعد از شناسایی وکشف به بخش خصوصی بر طبق قانون خبر داد وگفت: مهم این است که همزمان با اکتشاف و واگذاری معادن در حوزه فرآوری و ایجاد صنایع پایین دستی نیز  سرمایه گذاری شود تا از این رهگذر بتوان برای منطقه اشتغال‌زایی کرد. 

رئیس‌سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، استان کردستان را در بخش غنای معادن جزو استان‌های خاص برشمرد و تصریح کرد: اکنون نمی‌توان به طور قاطع گفت نوع و میزان ذخایر معدنی به چه مقدار است و تنها این مسئله را بعد از پایان همه مراحل اکتشافی می توان اعلام کرد. 

راضیه لک همچنین در خصوص مطالعات شناسایی در پهنه دیواندره نیز گفت: در صورت فراهم شدن زمینه ها با بهره گیری از امکانات سازمان زمین شناسی، مطالعات ژئوفیزیک هوایی در پهنه دیواندره نیز انجام خواهد شد.

استان کردستان اشتغال دولت سرمایه گذاری زمین شناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر