کد خبر: 634777 A

قلعه شاخانی خبر داد:

مدیرکل ارشاد کردستان از آغاز ثبت‌نام متقاضیان در سامانه طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی خبر داد.

به گزارش ایلنا، جلال قلعه‌شاخانی اظهار کرد: طرح ملی الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی از جمله طرح‌های اشتغال حمایتی ذیل برنامه اشتغال فراگیر است که توسط جهاد دانشگاهی و با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اهداف این طرح عنوان کرد: الگوی نوین طرح توسعه مشاغل خانگی با هدف استاندارسازی محصولات، ایجاد برند ملی و فروش و اتصاب به بازار محصولات خانگی در هشت استان کشور در حال اجراست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه این طرح در استان نیز اجرا می‌شود، افزود: الگوی نوین طرح توسعه مشاغل خانگی در هشت استان آذربایجان‌غربی، کردستان، کرمانشاه، خراسان شمالی، خراسان‌جنوبی، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری و لرستان به صورت پایلوت آغاز شده است.

قلعه‌شاخانی اضافه کرد: از تمام متقاضیان راه‌اندازی مشاغل خانگی دعوت می‌شود پس از مطالعه دقیق استان‌ها و مشاغل مورد نیاز در هر استان و اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی متقاضیان راه‌اندازی مشاغل خانگی نسبت به ثبت نام در سامانه www.inhb.ir   اقدام کنند.

وی به شرایط متقاضیان راه‌اندازی مشاغل خانگی نیز اشاره کرد و افزود: داشتن حداقل 18 سال سن، ساکن استان محل ثبت نام و عدم اشتغال و تحت پوشش نبودن بیمه ی کار سه شرط اولیه برای ثبت نام در این طرح اعلام شده است.

قلعه شاخانی همچنین گفت: تمام متقاضیان پس از احراز شرایط لازم است در کلاس‌های آموزشی، مهراتی مورد نظر و مشاوره‌ای شرکت کنند.

وی اذعان کرد: در صورت نیاز به اخذ تسهیلات برابر مقررات و ضوابط مربوطه پس از تایید گذراندن دوره‌های آموزش و مشاوره‌ای و تایید مراجع ذیربط اقدام می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان خاطرنشان کرد: افرادی که دارای مدرک مهارتی معتبر و مورد تایید از نظر مجریان طرح باشند ممکن است از کلاس‌های آموزشی مهارتی معاف شوند.

اشتغال مشاغل خانگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر