کد خبر: 628782 A

دره وزمی مطرح کرد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: به منظور نظارت بهینه و هوشمند بر حفظ شرایط دریافت کارت بازرگانی، تیم نظارت و ارزیابی کارت های بازرگانی جهت انجام بازیدهای مشترک تشکیل گردید.

به گزارش ایلنا، محمد دره وزمی در جلسه کارگروه بررسی و پالایش کارت‌های بازرگانی استان گفت: سال 96 تعداد کارت‌های بازرگانی صادر شده 139 مورد بوده که از این تعداد 136 مورد مربوط به اتاق بازرگانی و 3 مورد مربوط به اتاق تعاون بوده است.

وی اظهار داشت: سال 96 تعداد 224 مورد کارت بازرگانی تمدید شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل(سال 95) شاهد افزایش 24 درصدی تمدید کارت‌های بازرگانی بوده‌ایم.

دره وزمی عنوان کرد: بیشترین میزان تقاضا در کارت‌های بازرگانی صادره و تمدیدی مربوط به بخش بازرگانی، هرکدام با سهم 80 درصد و 90 درصد و بیشترین درصد تغییرات در کارت‌های صادره مربوط به بخش کشاورزی و در کارت‌های تمدیدی مربوط به بخش معدن  است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: از لحاظ تحصیلات، بیشترین سهم افرادی که برای اخذ کارت بازرگانی اقدام کرده‌اند، دارای مدرک تحصیلی دیپلم و فوق دیپلم هستند که سهم 36 درصدی را به خود اختصاص داده‌اند.

دره وزمی عنوان کرد: بیشترین سهم در بخش کارت‌های صادره مربوط به شهرستان سنندج با 29 درصد و در بخش کارت‌های تمدیدی مربوط به شهرستان بانه با 31 درصد است.

وی یادآور شد: بیشترین میزان تقاضا دربخش کارت‌های بازرگانی صادره و تمدیدی مربوط به آقایان  به ترتیب با سهم 94 درصد و 93 درصد است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان خاطر نشان ساخت: گشت‌های مشترک برای پالایش شرایط موجود، دارندگان کارت‌های بازرگانی در سطح استان کردستان برای بررسی وضعیت موجود و همچنین نحوه فعالیت آنان راه اندازی شد.

محمد دره وزمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر