کد خبر: 600111 A

مدیر توسعه راه‌های اداره کل راه کردستان مطرح کرد:

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی کردستان گفت: راه روستایی هدف گردشگری منطقه تاریخی و طبیعی هورامان به هجیج در دست بهسازی است.

به گزارش ایلنا، رامین محمودی با اعلام این مطلب افزود: بهسازی راه‌های روستایی مورد هدف گردشگری استان از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری پیشنهاد و اعتبار آن از محل اعتبارات حوزه راه استان تأمین می‌شود.

وی اظهار داشت: مسیر اورامان به هجیج حدود ۲۲ کیلومتر است که قسمت اعظم آن در حوزه شهرستان سروآباد واقع شده و تاکنون ۱۰ کیلومتر از این مسیر با صرف ۴۰ میلیارد ریال آسفالت شده است.

به گفته وی، هم‌اکنون آسفالت باقی مسیر نیز در حال اجراست که پیشرفت فیزیکی کلی ۲۲ کیلومتر برنامه هدف به ۷۰ درصد رسیده و انتظار می‌رود با آغاز فصل عمرانی به پایان برسد.

محمودی با اشاره به اینکه ادامه بهسازی و آسفالت مسیر نیازمند تأمین اعتبار حدود ۵۰ میلیارد ریال است، تأکید کرد: با توجه به قرار گرفتن سد داریان در این مسیر این پروژه به لحاظ رونق صفت گردشگری اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی یادآور شد: از جمله مناطق با ظرفیت گردشگری در استان می‌توان به روستاهای حوزه اورامان اشاره کرد که این اداره کل در چند سال گذشته اقدامات متنوعی را به منظور بهسازی آسفالت راه‌های روستایی آن آغاز کرده و بهسازی و آسفالت محدوده سلین به هجیج از جمله این اقدامات است.

دستی و گردشگری گردشگری گردشگری استان راه اداره کل راه و شهرسازی کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر