کد خبر: 584586 A

مدیرکل انتقال خون استان کردستان از برگزاری کنفرانس یک روزه بهبود فرآیند زنجیره انتقال خون در پنجم بهمن ماه سال جاری خبر داد و گفت: این کنفرانس تخصصی با هدف ارتقای فرآیند های تزریق خون از لحظه تحویل به مراکز درمانی تا تزریق آن به بیمار برگزار می شود.

به گزارش ایلنا، محمد سعید کریمیان روز یکشنبه ضمن اعلام این خبر گفت: عموم مردم اهدای خون و تزریق خون به بیمار را ساده می نگرند اما خون هم مثل دیگر اندام‌های بدن بافتی زنده و دارای ویژگی های خاص است و می توان مثال زد که تزریق خون همچون پیوند کلیه حساس، نیازمند دقت و دانش تخصصی است. 

کریمیان با بیان اینکه در سال جاری این دومین گردهمایی تخصصی انتقال خون در قالب کنفرانس استانی یک روزه است اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی و سازمان انتقال خون همکاری قابل توجهی در حوزه آموزش دارند و تنها با هم‌افزایی این دو بخش است که فرآورده خون سالم بر اساس چارچوب تزریق استاندارد می تواند به بهبودی و سلامت بیمار بینجامد . 

مدیرکل انتقال خون کردستان هدف اصلی این کنفرانس‌ها را تلاش برای استقرار نظام "هموویژیلانس" خواند و گفت: هموویژیلانس سیستم نظارت کشوری بر سلامت خون و فرآورد‌ه‌های آن از زمان خونگیری از اهداکنندگان تا پیگیری دریافت کنندگان و تجزیه و تحلیل داده های مربوط به اثرات ناخواسته و اعلام خطر به منظور تصحیح و جلوگیری از بروز مجدد آنها است.

وی همچنین از حضور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی در این مجموعه کنفرانس ها خبر داد و گفت: فوق تخصصین خون و سرطان شناسی بالغان و کودکان، پزشکان انتقال خون و جمعی از کارشناسان ارشد بخش های کنترل کیفی، تضمین کیفیت و آزمایشگاه های انتقال خون کردستان در این کنفرانس به ارائه مطالب در قالب 8 سخنرانی خواهند پرداخت . 

کریمیان حضور همه کارشناسان، کارشناسان ارشد، پزشکان عمومی و متخصصانی که در گروه هدف این کنفرانس تعریف شده‌اند را ضروری خواند و ادامه داد: کارشناسان رشته‌های علوم آزمایشگاهی، پرستاری، مامایی، اتاق عمل، هوشبری، فوریت های پزشکی و تکنولوژی اتاق عمل و کارشناسان ارشد پرستاری، مامایی، اتاق عمل، بیوشیمی بالینی و خون شناسی ضروری است که در این همایش حضور یابند.

مدیرکل انتقال خون کردستان با بیان اینکه پزشکان تجویز کننده خون و فرآورده های آن هستند و نقشی اساسی در مدیریت خون بیمار دارند خاطر نشان ساخت: پزشکان عمومی، متخصصین ارتوپدی، زنان و زایمان، بیهوشی، طب اورژانس،بیماری‌های کودکان ، بیماری‌های داخلی، بیماری‌های قلب و عروق و جراحان عمومی، جراحان کلیه و مجاری ادراری تناسلی،جراحان مغز و اعصاب و فوق تخصصین فوق تخصص خون و سرطان بالغین و بیماری های نوزادان از جمله پزشکانی هستند که بر اساس ارزیابی های آموزشی در گروه هدف این کنفرانس قرار گرفته‌اند .

 کریمیان از امکان ثبت‌نام اینترنتی فراگیران خبر داد و اعلام داشت: علاقه‌مندان به شرکت در این کنفرانس می‌توانند از طریق سامانه آموزش مداوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به نشانیwww.kordestan.ircme.ir  در این کنفرانس ثبت‌نام کنند.

این کنفرانس یک روزه 5 بهمن ماه 96 از ساعت 8:00 الی 15:00و در محل سالن آمفی تئاتر بیمارستان بعثت سنندج برگزار خواهد شد . 

 

 

استان کردستان انتقال خون درمان کودکان مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر