کد خبر: 554260 A

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی کردستان:

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی کردستان گفت: با توجه به احتمال وقوع بیماری‌های‌فوق حاد تنفسی طیور در برخی از نقاط کشور در واحدهای مرغداری، تشدید اقدام‌های کنترلی، پیشگیرانه و بهداشتی قرنطینه ای و اتخاذ اعمال امنیت زیستی در کشتارگاه‌های استان در دستورکار دامپزشکی استان قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا، ناصر مخدوم با بیان این مطلب گفت: با توجه به احتمال وقوع بیماری های فوق حاد تنفسی طیور در برخی از نقاط کشور و نظر به اهمیت اقدام به موقع و اتخاذ تدابیر ایمنی در واحدهای مرغداری، تشدید اقدام های کنترلی، پیشگیرانه و بهداشتی قرنطینه ای و اتخاذ اعمال امنیت زیستی در کشتارگاه‌های استان در دستور کار دامپزشکی استان قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: با سازماندهی و برقراری اکیپ های ناظر دولتی در تمامی کشتار گاه های استان بازرسی ها و نظارت های مستمر مقررات قرنطینه ای و امنیت زیستی از قبیل کنترل تردد و نظارت بر ضد عفونی و شستشوی خودروهای حامل مرغ زنده و نظارت بر ضد عفونی و شستشوی تجهیزات کشتارگاهی مرتباً اقدام می شود.

مخدوم افزود: اداره کل دامپزشکی کردستان همچون گذشته و بصورت شبانه روزی حتی در روزهای تعطیل نظارت کامل خود را بر روند تولید و توزیع گوشت مرغ و تخم مرغ اعمال نموده و هموطنان می توانند فرآورده های خام دامی را از مراکز معتبر تحت نظارت دامپزشکی تهیه نمایند.

گفتنی است، استان کردستان در حال حاضر دارای 5 کشتارگاه صنعتی بوده که در راستای اطمینان خاطر مصرف کنندگان انواع فرآورده های خام دامی نظارت های مستمر و شبانه روزی توسط ناظرین بهداشتی شبکه های دامپزشکی استان در استحصال مرغ کشتاری انجام می گیرد.

استان کردستان پرندگان سلامت امنیت دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر