کد خبر: 544122 A

رئیس‌کل دادگستری کردستان مطرح کرد:

رئیس دادگستری کردستان گفت: ارتباط موثر دادگاه و کانون با مجامع علمی که منتج به اشرافیت کامل به مباحث مربوطه می‌شود زمینه رضایتمندی مردم را مهیا می‌کند.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا، علی اکبر گروسی روز یکشنبه در مراسم رونمایی از کتاب "احوال شخصیه در فقه شافعی" گفت: همکاری و پشتیبانی دادگاها و کانون وکلا نیز در خدمت رسانی بیشتر به مردم جهت اجرای عدالت و تحقق حقوق شهروندی که باب وسیعی را شامل می شود و هنوز تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی تعریف مشخصی از مقوله حقوق شهرونی را چنانکه باید بدانند را نیز درک نکرده اند.

وی اظهار داشت: تحقق حقوق شهروندی در یک کلام نمی‌گنجد بلکه مفهومی گسترده است که باید قضات و وکلا با نفوذ در لایه های اجتماع بستر آرامش روحی و فکری را که به تبع آن ترقی شدن استان را به همراه دارد تلاش و سازوکار داشته باشند.

رئیس دادگستری کردستان وجه امور و اقدامات کانون وکلای کردستان و دادگستری را علمی دانست و گفت: ارتباط موثر دادگاه و کانون با مجامع علمی که منتج به اشرافیت کامل به مباحث مربوطه می شود زمینه رضایتمندی مردم را مهیا می کند اما چنانچه در تشخیص و اشرافیت و نحوه تعبیر به قانون دچار کژی و سستی شوند نتیجه ای جز نارضایتی مردم را در پی نخواهد داشت.

گروسی عنوان کرد: کانون وکلا با چاپ و ترجمه کتاب " احوال شخصیه در فقه شافعی" اقدام درخوری را جهت تصمیمات و اجرای عدالت در پیش گرفته کما اینکه با چاپ نشریه خود کانون که به بلوغ کامل علمی رسیده است نقطه نظرات دانشجویان و قضات برای پیشبرد بهتر امور نقش مهمی را ایفا می کند.

وی ضمن تاکید بر ارتباط پیوسته با مراکز علمی و دانشگاه ها گفت: جهت فائق آمدن بر پرونده های کیفری و پذیرش نقد از سوی منتقدین با استدلال و تطبیقات قانونی می توان با امور علمی بهترین تصمیم ها را اتخاذ کرد.

گفتنی است اثر محمد زحیلی با عنوان احوال شخصیه در فقه شافعی با ترجمه زاهد ویسی در این مراسم رونمایی شد.

حقوق خدمت رسانی دستگاه های اجرایی قانون دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر