کد خبر: 496097 A

مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان خبر داد:

مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان با اشاره به اینکه مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل تا پایان خرداد است، خبر داد و گفت: ادارات امور مالیاتی استان کردستان آماده دریافت اظهارنامه الکترونیکی مالیاتی صاحبان مشاغل است.

به گزارش ایلنا، علیرضا الوندی با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه فرم اظهارنامه الکترونیکی عملکرد سال 1395 بر روی سایت سازمان قرار دارد، صاحبان مشاغل می‌توانند با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به آدرس WWW.TAX.GOV.IR نسبت به ارسال اظهارنامه و پرداخت مالیات به صورت الکترونیکی اقدام کنند .

در همین راستا مودیان مالیاتی مشاغل گروه سوم می توانند مالیات عملکرد 95 خود را در چارچوب دستورالعمل سازمان امور مالیاتی در اجرای اختیارات حاصل از تبصره ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم و براساس سابقه مالیاتی سال 94 و شرایط مندرج در دستور العمل به صورت قطعی پرداخت نمایند.

وی با تاکید بر اینکه برخورداری از هر نوع تسهیلات و معافیت های مالیاتی منوط به ارایه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی است، اظهار داشت: فعالان اقتصادی به منظور بهره مندی از مشوق های قانونی نرخ صفر و یا هرگونه تسهیلات دیگر، باید اظهارنامه مالیاتی خود را در مهلت مقرر قانونی ارائه نمایند .

مدیرکل امور مالیاتی کردستان با تاکید بر اینکه سیاست سازمان دریافت اظهارنامه به صورت کاملا الکترونیکی است و ا ائه نسخه کاغذی به واحدهای مالیاتی ضرورتی ندارد، ادامه داد: امیدواریم صاحبان محترم مشاغل (اشخاص حقیقی) از هم‌اکنون نسبت به ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی خود اقدام کنند تا در روزهای پایانی دچار مشکل نشوند.

استان کردستان قانون مالیات مودیان مالیاتی فعالان اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر