کد خبر: 453566 A

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان مطرح کرد:

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان گفت: معیشت 5 میلیون نفر از جمعیت کل کشور مستقیما به مستمری سازمان تامین اجتماعی وابسته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، هوشنگ فولادی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه درمان یکی از مهم ترین خدمات حمایتی سازمان تامین اجتماعی است، افزود: این امر به نوعی معرف اعتبار سازمان به خصوص برای آن دسته از افرادی که تازه بیمه می شوند محسوب می شود.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی از دولت سهم و درآمدی ندارد گفت: عمده درآمد سازمان از محل حق بیمه ایی است که سازمان از بیمه شدگان خود دریافت می کند.

فولادی اظهارداشت: ماهانه این سازمان بالغ بر پنج هزار و 300 میلیارد تومان درآمد در جهت تجهیز منابع دارد که این رقم در مقایسه با کل موجودی یارانه در کشور  قابل قیاس نیست و این رسالت سازمان را می رساند.

مدیر درمان تامین اجتماعی ابراز داشت: معیشت5 میلیون نفر از جمعیت کل کشور مستقیما به مستمری سازمان تامین اجتماعی وابسته است.

وی درخصوص هزینه درمان غیر مستقیم گفت: 107 میلیارد تومان به این امر اختصاص یافته و 80 میلیارد تومان در بخش درمان به صورت مستقیم درنظر گرفته شده است.

فولادی در بحث برنامه های عملیاتی خاطر نشان کرد: هزینه بودجه عملیاتی، اعتبار بخشی به بیمارستان ها با خرید تجهیزات، ارتقا دستگاه های رادیولوژی و تجهیزات سیستم اطلاعات بیمارستانی نیز عملیاتی و در دستور کار قرار گرفته است.

وی به گسترده بودن فعالیت سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: در حوزه بانکداری، صنایع و اقتصاد و هولدینگ نیز این سازمان نقش ویژه ایی را ایفا می کند.

مدیر درمان تامین اجتماعی طرح توسعه بیمارستان سقز را مطلوب خواند و ابراز داشت: حدود 2 هزار متر مربع زیر بنا برای این مهم لحاظ شده و می توان این ادعا را داشت که پلی کلینیک به بیمارستان استاندارد تبدیل شود.

وی به تجهیز کردن بیمارستان های سنندج و سقز به دستگاه ماموگرافی اشاره کرد و گفت: ارتقای دستگاه های آنالوگ به دیجیتال نیز در این راستا در دستور کار قرار دارد.

فولادی در خصوص اعتبار تجهیزات پزشکی اضافه کرد: از اول سال تاکنون یک میلیارد و 450 میلیون تومان برای واحد های نابغه در نظر گرفته شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان در زمینه شاخص های 9 ماهه درمان مستقیم بیان داشت:  به تعداد4486 اعمال جراحی و 221507 تعداد مراجعین سرپایی به این سازمان مراجعه داشته اند.

وی گفت: نسبت سزارین به کل زایمان31 درصد افزایش یافته است و می‌طلبد اقدامات ویژه ای در جهت کاهش این آمار ارائه شود. 

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان در پایان ابراز داشت: با عنایت به التزام سیستم الکترونیکی درمان کشور و بهره‌مندی از پرونده های الکترونیک و لزوم ایجاد کارت الکترونیک درمان برای تمامی بیمه‌شدگان این سازمان مدیریت درمان تامین اجتماعی استان کردستان نسبت به انجام پروسه ویزیت الکترونیک بیماران و حذف دفترچه های درمانی آن با مراکز ملکی تامین اجتماعی اقدام کرده است.

بیمارستان تامین اجتماعی درمان دولت سازمان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر