کد خبر: 245192 A

معاون وزیر راه و شهرسازی:

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی کشور گفت: بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهرستان سقز به ۲۳۵ تخت ارتقا و تا پایان سال ۹۵ به بهره برداری خواهد رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی کشور گفت: بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهرستان سقز به ۲۳۵ تخت ارتقا و تا پایان سال ۹۵ به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش ایلنا، محمد جعفر علیزاده صبح امروز در بازدید از روند اجرای ساخت این بیمارستان گفت: تیمی تخصصی مشغول ساخت این بیمارستان هستند و میزان پیشرفت بیمارستان هم ۵۰ درصد است.

وی با بیان اینکه از زمان آغاز به کار این بیمارستان چندین بار به شهرستان سقز سفر و از روند طرح بازدید نموده ام، تاکید کرد: با وجود مشکل تامین اعتبار، تسریع جهت اتمام آن به صورت جدی در دستور کار است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با توجه به نزدیکی سقز به کشور عراق و شهرهای اطراف، این بیمارستان می تواند برای توریسم درمانی هم کاربرد داشته باشد.

وی با اعلام اینکه طرح تحول سلامت یکی از طرح های خوب دولت تدبیر وامید بود گفت: این طرح انتظارات مردم را در بخش سلامت افزایش و دولت جهت برآورد نمودن آن تلاش مضاعف خواهد نمود.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی با بیان اینکه اکنون ۱۴۰ بیمارستان نیمه تمام با ۲۴ هزار و ۲۰۰ تخت در کشور در حال ساخت است گفت: اولویت دولت ساخت و تکمیل این بیمارستان ها است.

علی اکبر ورمقانی فرماندار ویژه شهرستان سقز هم در این بازدید با بیان اینکه برای ساخت این بیمارستان تا کنون ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است گفت: برای اتمام آن ۲۱۰ میلیارد اعتبار دیگر نیاز است.

وی اتمام این طرح را یکی از دغدغه های دیرین مردم و دولت نام برد و اظهار امیدواری نمود مردم بیشتر از گذشته از خدمات دولت در حوزه سلامت بهره مند شوند.

وی اضافه کرد: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر اخیر خود به شهرستان سقز قول داد که تجهیز صفر تا ۱۰۰ این بیمارستان توسط وزارت درمان، بهداشت و آموزش پزشکی بعد از اتمام بیمارستان در کمترین زمان انجام شود.

در این مصاحبه علی اکبر ورمقانی فرماندار شهرستان سقز هم یکی از مطالبه های به حق مردم از دولت را اتمام بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی سقز عنوان کرد و ارتقای تخت های این بیمارستان را کاری ارزشمند از سوی دولت برشمرد.

آموزش پزشکی بیمارستان درمان دولت سلامت عراق فرماندار شهرستان مصاحبه وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر