کد خبر: 236543 A

استاندار کردستان:

استاندار کردستان با اشاره با اینکه در حال انجام مقدمات برای ساخت یک استانداری ویژه و جدید در شأن استان کردستان است، گفت: کردستان به معنای واقعی کلمه یک استان فرهنگی است و با اعتقاد ویژه به این موضوع، ساختمان فعلی استانداری را به فرهنگسرایی برای شهر فرهنگی سنندج تبدیل خواهم کرد و حتی یک متر از آن نه واگذار خواهد شد و نه بفروش می‌رسد.

عبدالمحمد زاهدی شامگاه شنبه در جلسه ای که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر سنندج و شهردار این شهر در محل سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، اظهار داشت: شهر سنندج مرکزیت ویژه ای در بین مناطق کرد نشین ایران دارد و بدلیل دارا بودن هویت ویژه فرهنگی و تاریخی برای مجموعه مدیریت استان بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش ایلنا؛ استاندار کردستان افزود: بدلیل اهمیت ویژه شهر سنندج هر دو ماه یک بار با اعضای شورای اسلامی و شهردار این شهر شخصاً جلسه ای را برگزار خواهم کرد تا استانداری با جزییات در جریان مسائل و مشکلات سنندج قرار گیرد.

وی تصریح کرد: از هر راهی که در چهارچوب قانون و با حفظ منافع سنندج و ساکنان این شهر باعثافزایش درآمد شهرداری گردد حمایت می کنم.

استاندار کردستان با انتقاد از تراکم بالای نیروی انسانی در شهرداری سنندج، تاکید کرد: هرچه سریعتر با هماهنگی دفتر امور شهری استانداری کردستان و شورای اسلامی شهر سنندج، نیروی انسانی شاغل در شهرداری سنندج باید ساماندهی شود.

عبدالمحمد زاهدی گفت: متاسفانه یکسال قبل از حضور من در استان کردستان ۶۱ هزار متر از اراضی فضای سبز شهر سنندج تغییر کاربری داده شده است اما در فاصله یکسال حضور بنده در سمت استانداری کردستان فقط ۱۴۰۰ متر مربع تغییر کاربری داده شده است که غالباً برای امور خدماتی بوده است.

وی با دفاع جدی از دیدگاه خود در مورد افزایش سرانه فضای سبز مردم کردستان گفت: با جدیت تمام این سیاست را پیگیری خواهم کرد وهرکجا کوچکترین تغییر کاربری در فضای سبز داده شود حتماً باید یا جایگزین برای آن تعریف شود و یا استانداری از آن جلوگیری می کند زیرا که این یک خیانت بزرگ به آیندگان و باغ شهر اصیل سنندج است.

زاهدی با تاکید بر ضرورت پرداخت مطالبات شهرداری سنندج از سوی دستگاههای دولتی، تاکید کرد: هر جا که لازم باشد برای پیگیری این موضوع شخصاً ورود پیدا خواهم کرد و هیچ دستگاه دولتی و حکومتی بدون مجوز شهرداری حق هیچ گونه ساخت و ساز و یا تخریب و نوسازی ندارد.

استاندار کردستان با اشاره به ضرورت تلاش جدی شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر سنندج برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی، خاطر نشان کرد: اگر لازم باشد شخصاً با سرمایه گذاران برای توسعه سنندج گفتگو خواهم کرد و همه باید با نگاه توسعه ای در جهت افزایش سرانه رفاهی و معیشتی مردم با جسارت در جهت جذب سرمایه گذار تلاش کنیم.

عبدالمحمد زاهدی به دو دیدگاه متفاوت در مورد کوه آبیدر سنندج اشاره کرد و گفت: باید از ساخت سازه‌های سنگین و زمخت در کوه آبیدر و حریم طبیعی آن پرهیز کنیم و با حفظ هویت ویژه این کوه و توسعه سازه های سبک از جاذبه های طبیعی آبیدر و پتانسیل های طبیعی گردشگری این کوه زیبا حفاظت کنیم.

استاندار کردستان در پاسخ به درخواست یکی از اعضای شورای اسلامی شهر سنندج در مورد آموزش زبان کُردی در مدارس و دانشگاه‌های کردستان، تاکید کرد: این موضوع را بصورت جدی در هیات دولت پیگیری خواهم کرد.

وی همچنین از صداو سیما و دستگاه‌های خدمات رسان خواست تعامل بیشتری با شهرداری داشته باشند تا توسعه فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی این شهر بهتر و بیشتر پگیری شود.

زاهدی با انتقاد از عدم پایش و آمار برداری دستگاه‌های دولتی از اموال و املاک خود، به شهردار و شورای اسلامی شهر سنندج توصیه کرد: در جهت مبارزه با فساد و رانت سریعاً املاک خود را مستند سازی کنند.

وی با اشاره به اعتبارات ماده ۱۸۰ تصریح کرد: استان کردستان جزو استان‌هایی است که بهترین عملکرد را در حوزه اعتبارات ماده ۱۸۰ داشته است و غالب این اعتبارات برای توسعه راه‌ها و زیرساخت‌ها هزینه می شود.

عبدالمحمد زاهدی گفت: تصویب هرگونه طرح تفصیلی و طرح جامع شهر سنندج و یا تغییر در این طرح‌ها باید با هماهنگی استانداری باشد و کمیسیون‌های معماری و شهرسازی حق ندارند راساً برای این موارد اقدام کنند.

وی در پاسخ به درخواست یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر سنندج برای پیگیری موضوع بیمه درمانی هنرمندان، گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت نه تنها هنرمندان بلکه هیچ ایرانی بدون بیمه نخواهد بود و این از دستاوردهای دولت تدبیر و امید است.

زاهدی همپنین تاکید کرد: در تلاشیم سال آینده اعتبارات ویژه ای برای توسعه زیرساخت‌ها در نواحی منفصل شهری سنندج از مرکز جذب کنیم.

اجتماعی و اقتصادی استان کردستان اعضای شورای اسلامی شهر ایران جاذبه های طبیعی درآمد دستگاه های دولتی سرمایه شهرداری مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر