کد خبر: 212575 A

مردم خداجو و نمازگزار کردستان پس از اقامه نماز جمعه در صفوفی به هم پیوسته با به همراه داشتن پلاکاردها و پارچه نوشته‌هایی به زبان‌های کردی، فارسی و انگلیسی خواستار حمایت جهانی از مردم بی‌دفاع کوبانی شدند.

مردم خداجو و نمازگزار کردستان پس از اقامه نماز جمعه در صفوفی به هم پیوسته با به همراه داشتن پلاکارد‌ها و پارچه نوشته‌هایی به زبان‌های کردی، فارسی و انگلیسی خواستار حمایت جهانی از مردم بی‌دفاع کوبانی شدند.

به گزارش ایلنا از کردستان، عبدالمحمد زاهدی استاندار، ماموستا عبدالرحمان خدایی امام جمعه سنندج، علیرضا آشناگر معاون سیاسی امنیتی استاندار، سید احسن علوی و سالار مرادی دو نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران و جمعی از مسوولان نظامی، انتظامی و اداری در این راهپیمایی مردم را همراهی می‌کردند.

حضور اقشار مختلف مردم و همراهی مسئولان ارشد استان، نیروهای نظامی و انتظامی، تشکل‌های مردمی و هدایت این راهپیمایی توسط خود مردم کردستان از نقطه عطف‌های این اجتماع گسترده مردمی بود.

در این راهپیمایی مردمی شعارهایی به زبان کردی و با مضمون کوبانی تنها نیست، مرگ بر تروریست، مرگ بر داعش، عربستان و ترکیه خجالت بکشید، جامعه بیدار است از توحش بیزار است، مردم ما بیدارند از ارتجاع بیزارند، مرگ بر اردوغان، مرگ بر ترکیه، مرگ بر اسرائیل، تا کرد‌ها هستند کوبانی هم خواهد بود، نمی‌گذاریم کوبانی هم به شنگالی دیگر تبدیل شود کردستان قربانی تروریست است در خیابان‌های سنندج و دیگر شهرهای کردستان طنین‌انداز شد.

حضور زنان کردستانی برای همراهی با مدافعان زن کوبانی و حمل پارچه نوشته‌ها و سردادن شعارهایی در خصوص رشادت‌های زنان کرد در طول تاریخ و دلاورمردی‌های زنان مدافع کوبانی از جمله صحنه‌های زیبای این خیزش مردمی بود که با آرامش و وقاری وصف‌ناشدنی خیابان‌های سنندج را مجبور به تعظیم در برابر این اراده‌های پولادین کرده بود.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در تجمع پایانی راهپیمایان با قدردانی از حمایت‌های همیشگی جمهوری اسلامی ایران از کُرد‌ها خواستار تلاش دولتمردان کشورمان در حمایت از مردم کوبانی و پایان دادن به جنایات داعش در منطقه شد.

سید احسن علوی با اشاره به اینکه آنچه این روز‌ها در کوبانی می‌گذرد فجیع‌ترین جنایت علیه بشریت است، گفت: مردم کردستان با این راهپیمایی ثابت کردند که صلح طلب، آشتی خواه و مخالف هرگونه ترور و خشونت هستند.

وی از کُرد‌ها به عنوان قومی صبور، با غیرت و باشهامت نام برد و گفت: پیروزی از آن کُردهای سوریه در برابر گروه داعش است.

نماینده مردم شهرستانهای سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود داعش را دست پرورده آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی دانست و اظهار کرد: مستکبران امروز داعش را حمایت می‌کنند و اجازه می‌دهند آزادانه جنایت کند.

وی از سازمان ملل و سازمان‌های حقوق بشری خواست از مردم مظلوم کوبانی حمایت کنند و به جنایات داعش پایان دهند.

از شهرهای مختلف استان کردستان نیز حاکی از برگزاری راهپیمایی ضد داعش در این شهرستان‌ها است.

مردم سنندج روزهای چهارشنبه و پنجشنبه این هفته نیز در دفاع از مردم کوبانی و محکومیت جنایات داعش در میدان آزادی این شهر تجمع کردند.

لازم به ذکر است: این راهپیمایی با همکاری و حمایت استانداری کردستان، فرمانداری سنندج و جمعی از فعالان فرهنگی، سیاسی و اجتماعی سنندج برگزار شد.

انگلیس جامعه جمهوری اسلامی ایران خشونت سازمان های حقوق بشری سوریه سیاسی و اجتماعی مجلس شورای اسلامی معاون سیاسی امنیتی استاندار نماز جمعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر