کد خبر: 212559 A

رئیس کانون وکلای دادگستری کردستان:

رئیس کانون وکلای دادگستری استان کردستان گفت: همایش بررسی خشونت در خانواده با محوریت خشونت علیه زنان در ۲۱ آبان ماه در سنندج برگزار می‌شود.

رئیس کانون وکلای دادگستری استان کردستان گفت: همایش بررسی خشونت در خانواده با محوریت خشونت علیه زنان در ۲۱ آبان ماه در سنندج برگزار می‌شود.

یه گزارش ایلنا از کردستان، حبیب الله مرادی هدف از برگزاری این همایش را بررسی خشونت در خانواده علیه زنان بالا رفتن آمار و ابعاد مختلف خشونت اعلام کرد و افزود: خشونت روانی، جسمی، قانونی در جوامع امروز علیه زنان در تربیت فرزندان و البته در خانواده تاثیر گذار است.

وی بیان داشت: با توجه به قوانین موضوعه و وضعیت فعلی جامعه خشونت فیزیکی در جامعه علیه زنان مورد بررسی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: البته آگاهی‌سازی به زنان و مردان و بررسی علمی موضوع می‌تواند راه تصویب قوانین مساعد‌تر را به حال زنان هموار‌تر کند.

رئیس کانون وکلای کردستان اظهار داشت: این مهم با توجه به جایگاه خاص وکلا و برخورد هر روزه با مشکلات عامه مردم وظیفه‌ای بس خطیر بر دوش این قشر است.

مرادی در ادامه اذعان داشت: کانون وکلای دادگستری کردستان علاوه بر برگزاری کلاس‌ها و کارگاههای آگاهی‌سازی زنان و نشست‌های علمی و ارائه مشاوره حقوقی و وکالت معاضدتی به زنان بی‌بضاعت، تمام تلاش خود را جهت رسیدن به این مهم مبذول می‌دارد.

شایان ذکر است: این همایش توسط کمیسیون بانوان کانون وکلای دادگستری کردستان با همکاری استانداری کردستان، دادگستری کل استان کردستان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج و دانشگاه کردستان و چندین نهاد دیگر در ۲۱ آبان ماه در محل سالن فرهنگی هنری فجر کردستان برگزار خواهد شد.

استان کردستان جامعه خانواده خشونت خشونت علیه زنان دانشگاه آزاد اسلامی زنان فرهنگی هنری مردان مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر