کد خبر: 210378 A

فرماندار بیجار:

بیش از ۳۵ درصد جوانان شهرستان بیجار با معضل بیکاری مواجه هستند و ظرفیت ادارات دولتی پاسخ‌گوی نیاز این تعداد بیکار نیست.

فرماندار بیجار از بیکاری به عنوان بزرگترین معضل شهرستان بیجار نام برد و گفت: بیش از ۳۵ درصد جوانان شهرستان بیجار با معضل بیکاری مواجه هستند و ظرفیت ادارات دولتی پاسخ‌گوی نیاز این تعداد بیکار نیست.

بیژن زندیه در جلسه شورای اداری شهرستان بیجار که با حضور مشاور سرمایه گذاری استاندار، معاون دفتر امور اقتصادی استانداری و مدیر کل دارایی کردستان در فرمانداری برگزار شد، با اشاره به آمار ۳۵ درصدی بیکاری در بیجار اظهار کرد: توسعه اقتصادی در بیجار بسیار ضعیف است.

وی با اشاره به قدمت شهرستان بیجار گفت: با کاوش های باستان شناسی که اخیراً در تپه تالوار صورت گرفته است، قدمت این شهر به ۵ هزار و ۵۰۰ سال قبل از میلاد می‌رسد.

فرماندار بیجار از بیکاری به عنوان بزرگترین معضل شهرستان بیجار نام برد و خاطر نشان کرد: بیش از ۳۵ درصد جوانان شهرستان بیجار با معضل بیکاری مواجه هستند و ظرفیت ادارات دولتی به هیچ وجه پاسخگوی نیاز این تعداد فرد بیکار نخواهد بود.

وی سرمایه گذاری را بهترین راه حل برای رفع مشکل بیکاری عنوان کرد و گفت: سرمایه گذاری، توسعه اقتصادی را در پی خواهد داشت و سبب می‌شود که جوانان کمتری همراه با خانواده‌هایشان به شهرهای بزرگ برای یافتن شغل مهاجرت کنند.

زندیه از مهاجرت بیش از ۴ هزار نفر از شهروندان بیجاری به سایر شهرها خبر داد و افزود: این مهاجرت‌ها در طول سال‌های ۸۵ تا ۹۰ رخ داده است که پیامدهای بسیاری برای شهرستان بیجار به دنبال دارد.

وی با اشاره به در جریان بودن سرشماری عمومی کشاورزان گفت: این سرشماری هر ۱۰ سال یکبار انجام می‌شود و همه دستگاه ها موظف به همکاری هستند.

فرماندار بیجار مبنای برنامه ریزی و تصمیم گیری درست را، دریافت اطلاعات صحیح از کشاورزان بیان کرد و افزود: تخصیص امکانات کشاورزی بر اساس آمار و اطلاعات صحیح است و اگر موردی به صورت ناقص ارائه شود، تصمیم گیری را با مشکل مواجه خواهد کرد.

باستان شناسی بیکاری خانواده سرمایه گذاری شورای اداری کشاورزی معاون مهاجرت شهرستان بیجار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر