کد خبر: 210367 A

فرماندار سروآباد:

سالمندان سرمایه‌های ارزشمند جامعه بوده، که مایه دلگرمی، امید و ایجاد انگیزه در بین قشر جوان می‌شوند.

فرماندار سروآباد گفت: سالمندان سرمایه‌های ارزشمند جامعه بوده، که مایه دلگرمی، امید و ایجاد انگیزه در بین قشر جوان می‌شوند.

مسعود روحانی در مراسمی به مناسبت روز جهانی سالمند که در سالن همایش فرهنگ و ارشاد اسلامی سروآباد برگزار شد، با تبریک روز جهانی سالمند به نقش و جایگاه سالمندی در دین و فرهنگ اسلامی اشاره و اظهار کرد: در روایات دینی و احادیثبزرگان اسلام تکریم و بزرگداشت سالمندان بسیار سفارش شده است.

وی گفت: در ۶ ماهه اول امسال ۳ میلیارد و ۳۴۹ میلیون ریال به ۳۵ خانوار سالمند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان سروآباد پرداخت شده است.

فرماندار سروآباد تصریح کرد: سالمندان به عنوان یک پل ارتباطی بین نسل‌های گذشته و نسل آینده و عامل اصلی انتقال فرهنگ غنی جامعه به شمار می‌آیند و می‌طلبد که اعضای جامعه، تکریم و قداست آن‌ها را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

وی گفت: انسان مسلمان می‌داند هر آنچه را که در حق پیران خود انجام داده باشد، عین آن را در برخورد با نسل‌های آینده مشاهده می‌کند.

روحانی با اشاره به شعار امسال سازمان جهانی بهداشت «کسی را فراموش نکنیم، فردایی برای همه» افزود: شعار امسال سازمان جهانی بهداشت در مورد سالمندان نشان از لزوم توجه به خواسته‌های این قشر دارد.

وی افزود: سالمندی راهی است که اکثر افراد جامعه آن را خواهند پیمود و همین مسئله لزوم توجه خانواده‌ها و مسئولان به این مسئله را افزون‌تر می‌کند.

فرماندار سروآباد در ادامه با اشاره به خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان سروآباد به سالمندان تحت پوشش این نهاد افزود: خوشبختانه با تدابیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان در شناسایی دقیق خانواده‌های سالمند نیازمند، در طول ۶ ماهه نخست امسال ۳ میلیارد و ۳۴۹ میلیون ریال کمک به ۳۵ خانوار این شهرستان پرداخت شده است.

پوشش جامعه خانواده دین سالمندان سالن همایش سرمایه فرهنگ و ارشاد اسلامی کمیته امداد امام خمینی مسلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر