کد خبر: 207977 A

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان:

عدم توجه به فرمان ایست پلیس مدرسه یا پرچم مراقبین عبور ومرورمشمول پانصدهزار ریال جریمه در مرکز استان و جاده ها خواهد بود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان گفت: عدم توجه به فرمان ایست پلیس مدرسه یا پرچم مراقبین عبور ومرورمشمول پانصدهزار ریال جریمه در مرکز استان و جاده ها خواهد بود.

سرهنگ قادرزاده در گفتگو با خبرنگار ایلنا ضمن اعلام خبر فوق گفت: علاوه بر اینکه مشمول پانصد هزار ریال جریمه در مرکز استان و جاده ها و چهارصد هزار ریال جریمه در سایر شهرها خواهد بود برای وسایل نقلیه شخصی(اعم از خودرو و موتورسیکلت) اختصاص سه نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و خودروهای سنگین اختصاص ۳ نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و خودروهای سنگین ۵ نمره منفی را به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و نداشتن برگه معاینه فنی(دارای عمر بیش از ۵ سال) و همچنین وجود نقص فنی و نداشتن صلاحیت راننده، خط قرمز پلیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان در رابطه با خودروهای سرویس مدارس است.

سرهنگ قادرزاده خطاب به رانندگان سرویس مدارس افزود: با توجه به اهمیت ویژه سرویس دانش آموزان، خودروهای آنها بایستی دارای استانداردها و ایمنی لازم بوده و برابر ظرفیت مندرج در کارت خودرو مبادرت به جابجایی دانش آموزان نموده و همچنین دفترچه مخصوص سرویس مدارس را از مراجع ذیصلاح اخذ کنند.

وی از شهرداری‌ها خواست که به ایمن سازی جلو مدارس توجه ویژه ای داشته باشند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان در ادامه خطاب به رانندگان خودرو ها و راکبین موتورسیکلتها اعلام داشت: رعایت سرعت مطمئنه، توجه به خط کشی های انجام شده و تابلوهای منصوبه در اطراف مدارس و اطاعت از فرمان پلیس مدرسه را سرلوحه کار خود قرار دهند.

سرهنگ قادرزاده اظهار داشت: پلیس راهنمایی و رانندگی از تیرماه سالجاری جلسات هماهنگی را با سازمانهای آموزش و پرورش، شهرداریها و سازمان تاکسیرانی و اتوبوس رانی برگزار کرده و نسبت به طرح موضوع در جلسات شورای ترافیکی استان و شهرستانها و شورای آموزش و پروش استان اقدام و برابر هماهنگی ها و برنامه ریزی های انجام شده اقدامات خود را حول چهار محور سرویس مدارس، ایمن سازی جلو مدارس، بهره گیری از ظرفیت قانونی پلیس مدرسه و آموزش عمومی دانش آموزان مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و دوره های اول و دوم متوسطه متمرکز، که امید است با همکاری سازمانها و ادارات مرتبط بتوانیم بستر ایمنی را برای تردد دانش آموزان فراهم کنیم.

آموزش و پرورش اتوبوس استان کردستان پلیس راهنمایی و رانندگی جاده خودرو دانش آموزان مدرسه مقررات راهنمایی و رانندگی وسایل نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر