کد خبر: 165047 A

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کردستان:

رزمندگان در دوران دفاع مقدس، از تمامیت ارضی کشور دفاع و دست دشمنان را از تعرض به خاک کشور کوتاه کردند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کردستان روز شنبه در جمع اعضای شورای شهر سنندج گفت: بدون شک خدماتی را که پیشمرگان مسلمان کُرد در دوران هشت سال دفاع مقدس داشته‌اند را هیچ کس نمی‌تواند در این شهر و استان نادیده بگیرد.
به گزارش خبرنگار ایلنا از سنندج، محمدرضا شرفبیانی در این دیدار، اعضای شورای اسلامی را نماد مردم سالاری و نقطه قوت مردمی بودن نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: اعضای شورای اسلامی شهر سنندج باید با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تعامل و هماهنگی داشته باشند وارزش‌ها و نمادهای دفاع مقدس را در برنامه‌های فرهنگی لحاظ کنند.
وی در ادامه اظهار داشت: دلاوری‌های بسیجیان مسلمان کرد در هشت سال دفاع مقدس و تلاش خستگی ناپذیر آنان در استقرار و سازندگی نظام جمهوری اسلامی، باعثشده هیچ‌گاه خدمات و فعالیت‌های مخلصانه و بدون ادعای آنان فراموش نشود.
شرفبیانی با بیان اینکه امروز ریشه ملت ایران در دفاع مقدس است، تصریح کرد: رزمندگان در دوران دفاع مقدس، از تمامیت ارضی کشور دفاع و دست دشمنان را از تعرض به خاک کشور کوتاه کردند.
وی افزود: ما در مقابل نسل آینده مسئول هستیم در همین راستا باید برنامه واحدی برای اثر گذاری آن‌ها تدوین شود و مدیران ادارات نیز برنامه منسجمی برای حفظ ارزش‌های دفاع مقدس داشته باشند.
شرف بیانی همچنین به گستره فعالیت‌های بنیاد حفظ آثار در برنامه‌های هنری و علمی اشاره کرد و گفت: هم اکنون دو واحد درس دفاع مقدس در دروس دانشجویان لحاظ شده است و برنامه‌های پژوهشی در این زمینه دنبال می‌شود.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان یاداور شد: باغ موزه دفاع مقدس نماد غیرتی و شجاعت مردم ایران است اما با وجود داشته‌های زیاد در این زمینه ضعیف هستیم.
این مسئول اضافه کرد: باغ موزه دفاع مقدس متعلق به شهرداری است و در همین راستا شهرداری موظف است اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهد.
وی در پایان سخنانش حفظ و حراست از نماد ارزشی و فرهنگی شهر سنندج را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: شورای شهر سنندج سالانه برنامه‌های فرهنگی تاثیر گذار با عنوان نماد ایثارگری را در برنامه‌های خود لحاظ کند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان در پایان این جلسه که به مناسبت سالروز تاسیس شورا‌ها تشکیل شد از خدمات اعضای شورای شهر سنندج تجلیل کرد.

بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس کردستان شورای شهر سنندج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر