کد خبر: 164426 A

نماینده مریوان و سروآباد در گفت وگو با ایلنا:

رفع مشکلات کارگری بخصوص مسایل معیشتی این قشر، نیازمند همکاری و همراهی تمام دستگاه‌های مرتبط با دولت است تا بتوان معضلات پیش روی کارگران را برداشت.

نماینده شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، جامعه کارگری را وفادار‌ترین قشر به نظام و انقلاب اسلامی دانست و گفت: نقش این قشر در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و حضور در حماسه‌های گوناگون در تاریخ انقلاب به ویژه در دفاع از ولایت فقیه، پرشور و ارزنده بوده است.
امید کریمیان در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار ایلنا در سنندج، ضمن تبریک ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر، از زحمات این قشر زحمتکش جامعه قدردانی کرد و افزود: این روز فرصتی برای تجلی نقش و جایگاه بی‌بدیل کارگران در تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی و تجدید پیمان برای اجرای فرمان مقام معظم رهبری است.
وی، کارگران را یکی از قشرهای زحمتکش جامعه معرفی کرد و گفت: بدون شک جامعه ما امروز مرهون حضور فراگیر، خدمات و جانفشانی‌ کارگران گرانقدری است که تلاش ارجمند آنان چرخش زندگانی آبرومندانه و توأم با آرامش و آسایش را برای همگان فراهم ساخته است.
کریمیان تصریح کرد: رفع مشکلات کارگری به‌خصوص مسایل معیشتی این قشر، نیازمند همکاری و همراهی تمام دستگاه‌های مرتبط با دولت است تا بتوان معضلات پیش روی کارگران را برداشت.
نماینده مریوان و سروآباد با بیان اینکه وضعیت معیشتی بسیاری از کارگران دچار مشکل است، بیان داشت: بسیاری از کارگران و خانواده‌های آن‌ها، به دلایل عدم دریافت حقوق و مشاغل پیمانکاری دچار مشکل هستند که باید به وضعیت آنان رسیدگی شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: درآمد اندک در کنار نبود امنیت شغلی برای کارگرانی که همواره از حداقل‌ها برخوردارند به راستی شایسته این قشر محروم و مظلوم نیست.
وی ادامه داد: متاسفانه امروزه کارگران با کاهش اشتغال و امنیت شغلی، افزایش بیکاری و تعطیلی برخی واحدهای کارگری و تعدیل نیروهای شاغل مواجه‌اند.
کریمیان در پایان سخنانش خواستار افزایش حقوق و مزایای کارگران توسط کارفرمایان شد و بر حمایت عملی مسئولین از کارگران زحمت کش جامعه و رفع مشکلات معیشتی آن‌ها تاکید کرد.
وی افزود: امیدواریم مسئولان اجرایی، راهکارهای مناسبی برای برون رفت از شرایط نامناسب حاکم بر فضای کار و کارگری کشور فراهم و در ساختن شرایط مطلوب برای اعتلای زندگی بهتر و رفاه بیشتر، بیش از پیش بکوشند.

امید کریمیان‌ هفته کارگر 93 استان‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر