کد خبر: 152228 A

در ۱۱ ماهه سالجاری صورت گرفت؛

تعداد ۵ هزار و ۶۰۰ فقره پرونده شامل ۵۲ درصد تخلف که عمدتا شامل گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و… بوده تشکیل و جهت رسیدگی و صدور رای به شعب تعزیرات حکومتی ارسال شد.

ایلنا: معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان گفت: طی ۱۱ماهه سالجاری تعداد شکایات مردمی از واحدهای تولیدی و توزیعی سطح استان کردستان به میزان ۳درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.
به گزارشس " ایلنا "، " دهقان " اظهار داشت: در یازده ماهه امسال ۴ هزار و ۶۳۷ مورد شکایت به صورت تلفنی(تلفن ۱۲۴) حضوری و مکاتبه ای به ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستانهای تابعه استان واصل شده است.
وی تصریح کرد: از این تعداد تخلف یک هزار و ۸۸۵ مورد شکایت محرز، ومراتب جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵درصد افزایش را نشان می دهد.
دهقان افزود: طی برگزاری طرح نظارتی پایش بازار کالا و خدمات ویژه نوروز ۹۳تلفن ۱۲۴در ساعات غیر اداری و روزهای تعطیل آماده دریافت شکایات شهروندان عزیز و مسافرین محترم نوروزی است وبه منظور تسریع در رسیدگی به شکایات اکیپ های بازرسی بلافاصله شکایات دریافتی را بررسی خواهند نمود.
هوشمندتر شدن فعالیت های بازرسی و نظارت در سال ۹۲
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در ادامه سخنانش افزود: طی یازده ماهه سال ۹۲ و با هوشمندتر کردن بازرسی ها در سطوح مختلف تعداد ۱۰۳ هزار و ۳۴۷ واحدصنفی وغیر صنفی در بخشهای مختلف توزیعی، خدمات فنی و تولیدی مورد بازرسی قرار گرفت.
دهقان گفت: در این مدت زمانی تعداد ۵ هزار و ۶۰۰ فقره پرونده شامل ۵۲ درصد تخلف که عمدتا شامل گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و… بوده تشکیل و جهت رسیدگی و صدور رای به شعب تعزیرات حکومتی ارسال شد.
وی با تاکید بر اینکه در برخی از این پرونده‌ها بیش از یک مورد تخلف انجام شده است، تصریح کرد: تعداد پرونده های متشکله ۱۸درصد و تعداد تخلفات کشف شده ۱۴درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته که نشان از فعالیت های بیشتر بازرسان این سازمان در سطح بازار کالا و خدمات است.
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان خاطرنشان کرد: ارزش ریالی پرونده های متشکله در یازده ماهه سال ۹۲بالغ بر ۳۹ میلیارد ریال است.
دهقان در پایان سخنانش یادآور شد: شهروندان محترم می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف واحدهای صنفی اعم از کم فروشی، گرانفروشی، عدم درج قیمت و… واحدهای مختلف صنفی مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ و یا بامراجعه به ادارات تابعه در شهرستانها و در مرکز استان به سازمان صنعت، معدن و تجارت مراجعه نموده و موارد تخلف را گزارش نمایند.

سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر