کد خبر: 145489 A

رئیس دانشگاه پیام نور سقز خبر داد:

اساتید، صاحب‌نظران و پژوهشگران می‌توانند چکیده مقالات خود را تا ۲۰ اسفندماه سالجاری و اصل مقالات را تا ۲۵ فروردین ماه ۹۳ به پست الکترونیکی دبیرخانه همایش ارسال کنند.

ایلنا: رئیس دانشگاه پیام نور سقز از برگزاری همایش اعتیاد نوظهور، چالش‌ها وعواقب در اردیبهشت ماه سال آینده در این شهرستان خبر داد.

علیرضا شریفی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در سقز اظهار داشت: شناخت و آگاهی در مورد اعتیاد نوظهور، پیامد‌ها و عوارض آن در سطوح فردی، خانوادگی و اجتماعی، آگاهی بخشی درخصوص شیوه‌های پیشگیری و مقابله با اعتیاد نوظهور از جمله اهداف برگزاری این همایش در شهرستان سقز است.

وی درخصوص محورهای این همایش تصریح کرد: همایش اعتیاد نوظهور در چهار محور اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، حقوقی و قضایی و همچنین روان‌شناسی و سلامت برگزار خواهد شد.

وی افزود: در بخش اجتماعی مسائلی نظیر نابرابری‌های اجتماعی، رسانه‌های جمعی، نهاد خانواده، گروه همسالان، امید به آینده و اعتیاد نوظهور، در بخش فرهنگی مسائلی نظیر تحول ارزش‌ها، شادی و نشاط در جامعه، باور‌ها و ارزش‌های حاکم، فرهنگ غیربومی و اعتیاد نوظهور و در بخش اقتصادی مسائلی مانند فضای کسب و کار، تحول طبقاتی و پیامدهای اقتصادی اعتیاد نوظهور مورد بررسی قرار می‌گیرد.

شریفی ادامه داد: در بخش حقوقی و قضایی هم مسائلی مانند سیاست تقنینی، قوانین و مقررات موضوعه، عملکرد دستگاه قضایی و جرم‌شناسی اعتیاد نوظهور و در بخش روان‌شناسی و سلامت مسائلی چون احساس توهم و کسب لذت، احساس درماندگی و فشارهای روانی و همچنین تاثیر اعتیاد نوظهور بر سلامت عمومی مورد تحلیل اساتید و پژوهشگران قرار خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه پیام نور سقز یادآور شد: اساتید، صاحب‌نظران و پژوهشگران می‌توانند چکیده مقالات خود را تا ۲۰ اسفندماه سالجاری و اصل مقالات را تا ۲۵ فروردین ماه ۹۳ به پست الکترونیکی دبیرخانه همایش ارسال کنند.

شریفی افزود: پس از ارزیابی مقالات رسیده، همایش در ۱۸ اردیبهشت ۹۳ با حضور مسئولان، اساتید، پژوهشگران و اقشار مختلف در شهر سقز برگزار خواهد شد.

وی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت دانشگاه پیام نور مرکز سقز به نشانی www. saghezpnu. ac. ir مراجعه نمایند.

شهرستان سقز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر