کد خبر: 138346 A

در نخستین نشست اعضای کمیته کارشناسی اشتغال و کارآفرینی کردستان عنوان شد:

بهره گیری از منابع موجود و مدیریت تسهیلات و اعتبارات بانکی در راستای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری، حمایت از مشاغل خانگی، خوشه بندی صنایع و هنرهای دستی، توسعه و تقویت بخش تعاون و بخش خصوصی از مهمترین تحولات مهم در حوزه اشتغال است.

ایلنا: در نخستین نشست اعضای کمیته کار‌شناسی اشتغال و کارآفرینی استان کردستان، ضمن تاکید بر حفظ مشاغل موجود، از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به عنوان ابزاری توانمند برای ایجاد اشتغال پایدار بویژه در حوزه‌های مشاغل خانگی و هنرهای دستی یاد شد.
به گزارش خبرگزاری ایلنا در سنندج، در این نشست که شامگاه دوشنبه با هدف شناسائی و هدایت فرصت‌های شغلی و با توجه به پتانسیل‌های موجود و فراهم ساختن زمینه اشتغالزایی و کارآفرینی در استان برگزار شد، راهکارهای مختلف جهت شناسائی نقاط ضعف و قوت مشاغل خانگی و هنرهای دستی و نیز تقویت بخش خصوصی یررسی و مورد بحثو تبادل نظر قرار گرفت.
اعضای کمیته کار‌شناسی اشتغال و کارآفرینی استان کردستان، بهره گیری از منابع موجود و مدیریت تسهیلات و اعتبارات بانکی را در راستای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی بویژه گسترش اعتماد سازی بین بانک‌های عامل و متقاضیان و فراهم ساختن بستر مناسب برای تقویت و ایجاد انگیزه در این بخش‌ها را خواستار شدند.
همچنین اعضای این کمیته؛ حمایت از مشاغل خانگی، خوشه بندی صنایع و هنرهای دستی، توسعه و تقویت بخش تعاون و بخش خصوصی را از مهم‌ترین تحولات مهم در حوزه اشتغال بیان کرده و ایجاد شهرک‌ها و مجتمع‌های تولیدی را از جمله راهکارهای مؤثر در حمایت از صنعتگران بر شمردند.

اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر