کد خبر: 117141 A

مدیرکل تأمین اجتماعی کردستان:

در سطح کشور ۳۸ میلیون نفر تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند که این رقم در استان ۷۱۰ هزار نفر تخت بیمه این سازمان هستند.

ایلنا: مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی کردستان اظهار داشت: ۵۰ درصد از جمعیت استان کردستان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند و از خدمات این سازمان در حوزه‌های درمانی و بیمه‌ای استفاده می‌کنند.
فریدون خدابنده‌لو در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در سنندج تصریح کرد: در سطح کشور ۳۸ میلیون نفر تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند که این رقم در استان ۷۱۰ هزار نفر تخت بیمه این سازمان هستند.
وی افزود: هم اکنون ۱۱ شعبه تأمین اجتماعی در شهرستان‌های سنندج، سقز، بیجار، قروه، کامیاران، مریوان، بانه، دیواندره، دهگلان، شعبه سروآباد و یک کارگزار رسمی بیمه ای بیش از ۱۸ نوع حمایت و تعهدات ارزنده به بیمه شدگان و مستمری‌بگیران تحت پوشش خود ارائه می‌دهد.
خدابنده لو گفت: کارگران بخش‌های تولیدی، صنعتی و خدماتی، کارکنان قراردادی، پیمانی، شرکتی، ادارات و شرکت‌ها، رانندگان حمل بار و مسافر درون و برون شهری، قالیبافان، هنرمندان، بسیجیان، روحانیون، خادمان مساجد، کارگران ساختمانی و کارفرمایان صنفی از جمله اصناف و افراد تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.
مدیرکل تأمین اجتماعی استان یادآور شد: کردستان در زمینه جذب بیمه قالیبافان و کارگران ساختمانی رتبه دوم کشوری را کسب کرد که این امر ناشی از مشارکت و همکاری مردم استان است.
وی افزود: افرادی که تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند از خدمات متنوعی اعم از تعهدات کوتاه مدت کمک هزینه ایام بیماری و بارداری، اورتز، پروتز، بیمه بیکاری و غرامت دستمزد و تعهدات بلند مدت مستمری‌بگیران سه‌گانه بهره‌مند می‌شوند.
خدابنده لو در پایان سخنانش با بیان اینکه در کردستان دو بیمارستان، ۴ کلینیک و دو پلی کلینیک زیر نظر سازمان تأمین اجتماعی است، خاطرنشان کرد: به منظور تسهیل در امور و رفع مشکلات مردم و عدم مراجعه آن‌ها به مرکز استان در شهرستان‌های قروه و سنندج کمیسیون پزشکی راه‌اندازی شده است و در آینده‌ نیز در سایر شهرستان‌ها ایجاد خواهد شد.

تامین اجتماعی کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر