کد خبر: 373915 A

جانباز 70درصد کاشانی در گفت‌وگو با ایلنا:

جانباز 70 درصد کاشانی گفت: متاسفانه هنوز نتوانسته‌ایم درس ایثار و فداکاری رزمندگان دوران دفاع مقدس را در اجتماع پیاده کنیم.

حسین عارف در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در کاشان ضمن گرامی‌داشت سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: اگر فرهنگ ایثار، از خودگذشتگی و پاکدامنی که در دوران دفاع‌مقدس بود در کارهای روزمره خود پیاده کنیم  یقینا مردم باز همان خلوص و پاکدامنی آن زمان را پیدا خواهند کرد.

وی  به حضور دو سال و نیم خود در جبهه‌های جنگ و حضورش در عملیات بزرگ آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و گفت: حضورم در عملیات‌های دیگر باعث شد 8 سال در اسارت نیروهای بعثی عراق باشم.

این آزاده سرافراز، فتح خرمشهر را نقطه عطفی درتاریخ جنگ  ایران و عراق عنوان کرد و گفت: از فتح خرمشهر نتیجه می‌گیریم که اگر انسان‌ها توکل به خدا داشته باشند و از خدا استمداد بطلبند در تمام مراحل زندگی موفق خواهند شد، همانطور که به فرموده امام خمینی خرمشهر را خدا آزاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: خدا همیشه و همه‌جا پشتیبان انسان‌هایی است که دم از امام و تقوا می‌زنند. امیدوارم  بتوانیم از فتح خرمشهر برای پیشرفت کشور و اهداف امام‌خمینی و مقام معظم رهبری استفاده کنیم.

این جانباز 70 درصد و رزمنده کاشانی  با بیان اینکه در مقطع کنونی باید اهداف بلند امام خمینی و مقام معظم رهبری، ایثار و از خود گذشتگی دوران دفاع مقدس برای جوانان بازگو شود، اظهارداشت: همین جوانان غیور و پاک کشورمان بودند که  دوران دفاع مقدس با تکیه بر ایمان مقابل ستمگران ایستادند و پیروز شدند.

این رزمنده دوران دفاع‌مقدس با بیان اینکه هنوان نتوانسته‌ایم فرهنگ  ایثار و فداکاری رزمندگان  هشت سال دفاع مقدس را در اقتصاد مملکت پیاده کنیم، گفت: درحالیکه در دفاع مقدس تمام  دشمنان مقابل اسلام و ایران هم‌قسم شده بودند که ما را شکست دهند ولی ایثار، فداکاری و توکل به خدای رزمندگان باعث شد تا پیروز شویم .

وی به گذشت پیرزن فقیری که از دورترین نقاط  ایران تمام هستی خود را که چند تا تخم‌مرغ بود و به جبهه‌های جنگ ایثارکرد اشاره کرد و گفت: اگر خودمان را به هستی‌هایی که داخل کشورمان داریم متکی کنیم یقینا فرهنگ ایثار و گذشت در جامعه نهادینه خواهد شد.

وی با تاکید بر ترویج هرچه بیشتر فرهنگ ایثار و گذشت در جامعه افزود: هر چند هنوز جوانانی هستند که الان هم اگر طبل جنگ نواخته شود آماده ایثار و فداکاری هستند.

ایران جنگ دوران دفاع مقدس هشت سال دفاع مقدس سالروز آزادسازی خرمشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر