کد خبر: 352873 A

سرپرست فرمانداری کاشان خبر داد

ایلنا: سرپرست فرمانداری کاشان گفت: با توجه به اینکه این شهر در حال پیوستن به شهرهای آلوده کشور است، باید درالگوی کشت این شهرتجدید نظر شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا درکاشان، حمید رضا مومنیان پیش از ظهر امروز در مراسم هفته درختکاری  که با حضور رئیس اداره منابع طبیعی  و جمعی از مسئولان در پارک مقابل فرمانداری این شهر برگزارشده بود، کشت یک درخت را  موجب آزاد شدن نفس یک انسان دانست و گفت: با توجه به اینکه شهرستان کاشان نیز در حال پیوستن به شهرهای آلوده کشور است، باید الگوی کشت را مبتنی برشرایط اقلیمی و جغرافیایی این منطقه پیش ببریم.

مومنیان  افزود: به دلیل  اینکه  با بحران شدید  آب و خشکسالی  قرار داریم  و روز بروز بحران آب در کشور شدیدتر می‌شود باید برای پایدارکردن منابع آب در مصرف و مدیریت تجدیدنظر کنیم.

وی با تاکید برکشت درختان کم آب  و اصلاح گونه‌های گیاهی کم آب به منظور جلوگیری از آلودگی  محیط زیست یادآور شد:  برای سبز نگهداشتن چهره شهر کاشان باید با برنامه‌ریزی مدون درختانی که مصرف آب کمتری دارند کاشته  شود.

سرپرست فرمانداری کاشان  با بیان اینکه  منابع طبیعی می‌تواند  با کاشت نهال‌های کم آب  نقش موثری درحفظ و کنترل محیط  زیست داشته باشدافزود: مسئولان نیز باید با برنامه ریزی  بلند مدت و مدون  به منظور استفاده بهینه از منابع آبی از چالش‌هایی که در ارتباط با کمبود آب در آینده با آن مواجه خواهیم شد جلوگیری کنند.

همزمان با هفته درختکاری  با حضور سرپرست فرمانداری، رئیس اداره منابع طبیعی  و جمعی از مسئولان کاشان چندین  نهال به صورت نمادین مقابل پارک فرمانداری این شهر کاشته شد.

محیط زیست منابع طبیعی الگوی کشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر