کد خبر: 352828 A

مدیرآموزش وپرورش کاشان

ایلنا: مدیر آموزش و پرورش کاشان گفت: مصرف بهینه منابع خدادای از جمله آب، پیشینه کهنی در فرهنگ تاریخ و تمدن کشور ما دارد که باید برای همه نسل‌ها الگوسازی و ترویج شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان "محمود خدمتی" در آیین روز ملی آب در دبیرستان دخترانه شهید نوری کاشان افزود: گذشتگان ما با درک درست از شرایط زندگی خود، همواره با محیط زیست سازگار بودند  و حتی خانه‌های خود را بر اساس اعتقاد به تقدس آب بنا می‌کردند.

به گفته وی، حتی کوچکترین مقدار اتلاف آب، می‌تواند رقم زیادی اسراف این منبع حیات را به دنبال داشته باشد و اجرای طرح ملی داناب، یکی از راهکارهای ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب است که در مدارس اجرا می‌شود.

وی اظهار کرد: امروز شما دانش آموزان به عنوان ناجیان آب، باید دست در دست هم برای مدیریت مصرف آب تلاش کنید و علاوه بر آن ، دیگران را نیز به این امر دعوت کنید.

وی تاکید کرد: مدیریت آینده جامعه در دستان شماست  پس باید با شناخت مشکلات و معضلات  امروز، برای پیشگیری و حل آنها به طور همگانی مشارکت داشته باشید.

خدمتی گفت: امروز با شروع طرح داناب با مشارکت شرکت آب و فاضلاب، 200 نفر از فرهنگیان و دانش آموزان به عنوان رابط در مدارس فعالیت می‌کنند که گستره‌ای به وسعت 100 کیلومتر مربع در شمال استان اصفهان را شامل می‌شود.

شایان ذکر است همزمان با  روز ملی آب  آیین ویژه روز ملی آب همزمان با آغاز طرح ملی داناب با حضور مدیر آموزش و پرورش کاشان و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان با زدن زنگ  آب در دبیرستان دخترانه شهید نوری برگزار شد.

آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر