کد خبر: 248745 A

مدیر آموزش و پرورش کاشان:

انقلاب اسلامی مردم ایران هم در مبنا و هم در هدف، هویت دینی داشت و در جهت تأمین خواست مردم یعنی استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بر مدار دین و معنویت بود.

مدیر آموزش و پرورش کاشان گفت: انقلاب اسلامی مردم ایران هم در مبنا و هم در هدف هویت دینی داشت و در جهت تأمین خواست مردم یعنی استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بر مدار دین و معنویت بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، «محمود خدمتی» در آیین «جشن انقلاب» افزود: پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سرآغاز تلاش مردم در رسیدن به‌‌ همان هدف‌ها و تأمین‌‌ همان خواست‌ها بوده است.

وی اظهار داشت: گرایش دینی مردم به اضافه رهبری انقلاب توسط شخصیتی دینی، به انقلاب ما هویت دینی بخشیده ‌بود که خود از مهم‌ترین عوامل فراگیری و گستردگی و نیرومندی آن بود.

وی تصریح کرد: ویژگی انقلاب اسلامی این بود، ملت از پایگاه دین، خواسته تاریخی خود را در یک جهت قرار داد و دین به‌گونه‌ای مطرح شد که مؤید آزادی، استقلال و عدالت بود.

وی تاکید کرد: دانش‌آموزان امروز به عنوان شهروندان جامعه فردا باید یاد بگیرند به هم‌اندیشی احترام بگذارند، ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی را بشناسند و در راه تحقق آن تلاش کنند که مهم‌ترین راه آن خوب درس خواندن است.

خدمتی گفت: انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن، امانتی گرانبها در دستان ماست که به بهای ایثار و شهادت ملت بزرگ ایران به دست آمده است و باید به سهم خود برای نگهداری و نگهبانی ارزشهای آن تلاش کنیم.

مدیر آموزش و پرورش کاشان افزود: عزت و عظمت جامعه مرهون ایثار شهدا است و امروز استکبار جهانی به دنبال حذف عزت دینی از کشور‌ها است و ما باید با شناخت وظایف خود، در راه پیشرفت و توسعه کشور انجام وظیف کنیم.

جشن شکوفه‌های انقلاب برنامه‌ای با مشارکت آموزش و پرورش کاشان و فرهنگسرای معراج کاشان به مدت دو روز همراه با برنامه هنری و فرهنگی، تئا‌تر، نمایش، نقاشی و نشریه دیواری توسط دانش آموزان برگزار می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش کاشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر