کد خبر: 248595 A

به مناسبت دهه مبارک فجر:

اعضای کانون مداحان و شاعران آیینی کاشان با رییس شورای شهر دیدار و گفت و گو کردند.

اعضای کانون مداحان و شاعران آیینی شهرستان کاشان با رییس شورای شهر دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، در این دیدار، حجت‌الاسلام سید عبدالصاحب حسینی، رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشان، ضمن معرفی اعضای جدید و منتخب کانون گفت: بخشی از سلامت هیئت‌های مذهبی در گرو سلامت مداحان اهل بیت(ع) است.

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۳۴۰ مداح و شاعر آیینی در شهرستان کاشان خاطر نشان کرد: مداحان اهل بیت(ع) از لحاظ شکلی و محتوایی چه در بعد مثبت و چه در بعد منفی همچون افراطی‌گری و آسیب مذهبی تأثیر زیادی بر هیئت‌های مذهبی دارند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشان افزود: تاثیر گذاری مداحان اهل بیت(ع) بر هیئت‌ها و تأثیرپذیری هیئات از مداحان بر کسی پوشیده نیست، لذا مداحان نقش مؤثر و مستقیمی در آسیب زدایی هیئات مذهبی دارند.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از مداحان شهرستان کاشان در سطح کشور شناخته شده هستند، خاطر نشان کرد: تأثیرگذاری این قشر بر جامعه، لزوم ساماندهی این تشکّل مذهبی را می‌طلبد و ساماندهی آن با همکاری دستگاه‌ها بویژه شورای اسلامی شهر میسر است.

در ادامه این نشست، رییس شورای اسلامی شهر کاشان با تقدیر از فعالیت‌های اداره تبلیغات اسلامی کاشان در آسیب‌زدایی برنامه‌های مذهبی کاشان خاطر نشان کرد: در سال‌های اخیر شاهد کاهش آسیب‌های مذهبی به‌ویژه در بین هیئات مذهبی و مداحان شهرستان بوده‌ایم.

«علی رسول‌زاده» با اشاره به تاثیرگذاری قشر مداحان در جامعه بویژه در بین نسل جوان خاطر نشان کرد: ساماندهی مداحان و شاعران آیینی و پیشگیری از بدعت‌ها و انحرافات حوزه مداحی لازم و ضروری است.

رییس کانون مداحان و شاعران آیینی کاشان نیز در این دیدار برگزاری دوره‌های آموزشی را از نیازهای ضروری مداحان کاشان دانست و خاطر نشان کرد: برگزاری این دوره‌ها می‌تواند تأثیر مستقیمی بر آسیب زدایی محتوایی و ارتقای سطح کیفی مداحان داشته باشد.

«محمد باقر خندان» افزود: کانون مداحان شهرستان کاشان علیرغم بیش از ۱۲ سال سابقه، فاقد دفتر مستقل است که انتظار می‌رود، مسؤولان شهرستان توجه ویژه‌ای به این امرداشته باشند.

وی اختصاص قطعه زمینی در قبرستان دارالسلام و نامگذاری آن به نام قطعه مداحان و شاعران آیینی را از جمله انتظاران مداحان و شاعران آیینی کاشان دانست و خواستار اقدام شهرداری و شورای شهر در این خصوص شد.

رییس شورای شهر کاشان در پایان این نشست، برای حل مشکلات و درخواست‌های کانون مداحان و شاعران آیینی کاشان قول مساعد داد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر