کد خبر: 248544 A

مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز کاشان؛

مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز کاشان از آغاز فعالیت کمیته بانوان این مجمع با مشارکت ۲۰ نفر از فعالان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی این شهرستان خبر داد.

مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز کاشان از آغاز فعالیت کمیته بانوان این مجمع با مشارکت ۲۰ نفر از فعالان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی این شهرستان خبر داد.

«محمد کتابچی» در گفتگو با خبرنگار ایلنا در کاشان با اعلام این خبر گفت: بدون شک ساخت مدرسه، ضرورت و نیاز همه دوره‌های تاریخ کشور‌ها است که با مشارکت همه اقشار و گروه‌های جامعه برآورده می‌شود.

وی اظهار داشت: فعالیت مجمع خیرین مدرسه ساز، محدود به ساخت فضای فیزیکی مدرسه نیست بلکه مشارکت در مدیریت مدرسه و حتی تامین بخشی از نیازهای فکری و عاطفی دانش آموزان نیز بخشی از این ماموریت است.

به گفته وی، بانوان، عنصر فعال و پویای جامعه هستند که با حضور پررنگ خود در عرصه های مختلف جامعه، توسعه کشور را شتاب می‌دهند و یکی از مصداق‌های تلاش بانوان در عرصه مشارکت اجتماعی حضور در فعالیت های داوطلبانه و خیرخواهانه است که نقش بی‌بدیلی در جوامع توسعه یافته تلقی می‌شود.

وی تصریح کرد: از آنجاکه بانوان، نقش تربیتی مؤثری در جامعه دارند و به مشکلات و نیازهای فرزندان خود در محیط‌های آموزشی بیشتر واقف هستند می‌توانند نقش تعیین کننده‌ای در جذب و تشویق نیکوکاران و توسعه علمی نیز داشته باشند.

مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز کاشان گفت: استفاده از آراء و اندیشه‌ بانوان و مشارکت آن‌ها در تصمیم گیری‌ و تصمیم سازی‌، سبب می‌شود که زنان به صورت یک عنصر فعال در عرصه‌های اجتماعی ظاهر شوند و از اینرو اسلام بر فعالیت‌های اجتماعی زنان تأکید داشته است.

کتابچی افزود: تاکنون شش واحد آموزشی «مهین موتمن»، «زهره اصفهانیان»، «ساره بیگم عالم‌زاده»، «خانم روئین تن»، «فاطمه عابد سلطان» و «بتول خضرایی» با مشارکت بانوان نیکوکار کاشان ساخته شده است که با تشکیل کمیته بانوان مدرسه ساز این نسبت می‌تواند در جهت پیشرفت جامعه توسعه پیدا کند.

کمیته بانوان مجمع خیرین مدرسه ساز کاشان فعالیت خود را آغاز کرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر