کد خبر: 248390 A

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان:

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان گفت: روحانیت و مردم، نقش اساسی در انقلاب داشتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، علی رسول‌زاده در مراسم افتتاحیه نهمین سرای محله «شهدای درب قائم» ضمن اشاره به نقش محوری انقلاب توسط زن و مرد، کوچک و بزرگ، خردسال و بزرگسال افزود: اشتراک مهمی که مردم با یکدیگر دارند این است که پای اسلام ایستاده‌اند.

وی اظهار داست: نقش اول به نتیجه رسیدن انقلاب را روحانیت داشته و امام راحل نیز پرچمدار آن بودند.

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان، با اشاره به اینکه وظیفه مسوولین رسیدگی به مشکلات مردم است، افزود: حضور همیشگی مردم در دین، امام حسین(ع)، اهل بیت(ع)، نماز، روزه، امر به معروف و نهی از منکر گوی سبقت را از مسوولین ربوده‌اند.

رسول‌زاده، از دین به عنوان یکی دیگر از نکات اصلی در محوریت انقلاب یاد کرد.

وی اظهار داشت: شورایاری‌ها و سراهای محله نقش تاثیر گذاری در زندگی مردم دارد و امید واریم با تلاش و همت شهرداری و شورای شهر بتوانیم سرای محلات خوبی را در منطقه داشته باشیم.

به گفته رئیس شورای اسلامی شهر کاشان، ایجاد شورایاری‌ها نباید برای کسی دکان شود و بایستی واقع بینانه به آن نگاه کرد و آنچه نیاز مردم است را برطرف کرده تا مردم با اعتماد در آن قدم بگذارند.

رسول‌زاده در ادامه افزود: تشکیل شورایاری‌ها و سراهای محله در مساجد بایستی با حفظ حرمت و شئونات آن همراه باشد.

وی، به انتخاب محلات در ایجاد شورایاری‌ها و سراهای محله اشاره کرد و گفت: ایجاد شورایاری‌ها در محلات نیازمند نگاه ویژه مسوولین است.

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان، علمی که تعلیم دارد، جاری کردن نهر، چاهی را حفر کردن، درختی کاشتن، مسجدی ساختن، به ارثگذاشتن قرآن یا کتاب و برجای گذاشتن فرزندی صالح و مومن را از هفت پاداش کار نیکی که بعد از مرگ انسان مومن به آن می‌رسد نام برد.

رسول‌زاده اذعان داشت: اثرات کار نیک هر انسان در پیشگاه خداوند متعال ابدی است و اعمال و رفتار کوتاه مدت نیز اثرات آخرتی دارد.

امام راحل امر به معروف و نهی از منکر انقلاب اهل بیت دین زن و مرد شورای اسلامی شهر شورای شهر قرآن مشکلات مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر