کد خبر: 239971 A

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل:

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل از اخذ مجوز تاسیس کلینیک تخصصی در ابو زیدآباد خبرداد.

دکتر مسعود دهقانی سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل گفت: مجوز تاسیس کلینیک تخصصی در ابو زیدآباد را گرفته ایم و برنامه های ما برای نیاز مردم منطقه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در آران و بیدگل، دکتر مسعود دهقانی در جمع دهیاران و روسای شورای روستاهای بخش کویرات و مسئولین شهر ابوزیدآباد اظهار داشت: باید فرهنگ سازی شود تا حلقه های واسطه سالک در منطقه ابوزیدآباد از بین برود و شعاع شیوع سالک از این منطقه دور شود.

این جلسه که در راستای بررسی مشکلات سلامت و بهداشت محیط در بخشداری کویرات برگزار شد، دهیاران و روسای شوراها، پیرامون برگزاری سلسله جلسات ارائه دهندگان خدمات سلامت با بهروزان، نبود امکانات داروی مناسب در خانه های بهداشت روستاها، مشکلات محیطی، وجود سگ های ولگرد و موش های مزاحم، نبود پزشک به صورت مداوم در روستاها، وجود چاه زباله در محدوده شهر و خطرات ناشی از آن، کمبود داروهای ضروری در درمانگاه شبانه روزی ابوزیدآباد، وجود بیماری سالک در منطقه بحثکردند.

در ادامه رئیس اداره محیط زیست شهرستان آران و بیدگل نیز پیرامون مشکلات محیطی ابوزیدآباد و بخش کویرات اظهار داشت: پیگیری های زیادی در جهت رفع مشکلات چاه زباله انجام شده ولی تاکنون نتیجه ی مطلوبی نداشته اشت و پسماندهایی که وارد این منطقه می شوند خطری برای آب های زیرزمینی خواهد بود.

دولتخواه گفت: دهیاران روستاها باید همکاری لازم را داشته باشند و منشأ زباله هایی که در اطراف و حاشیه روستاها رها می‌شوند را به اداره محیط زیست شهرستان آران و بیدگل اطلاع دهند.

همچنین دکتر سهرابی، مسئول شبکه بهداشت ابوزیدآباد، از خدماتی که این شبکه ارائه میدهد بیان داشت: خدمات فیزیوتراپی، رادیولوژی و پزشک خانواده و خدمات متناوب دیگر در درمانگاه شبانه روزی ابوزیدآباد انجام می گیرد و خواستار آن شدند که در موضوع سالک اقدامات لازم صورت گیرد.

مجوز تاسیس کلینیک تخصصی در ابوزیدآباد گرفته شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر